Wiadomości z Świętochłowic

W Świętochłowicach odbyła się konferencja dotycząca współpracy polsko-amerykańskiej

 • Dodano: 2020-09-15 06:45, aktualizacja: 2020-09-15 06:55

Świętochłowice były wyjątkowo ważnym punktem na mapie wydarzeń łączących świat biznesu i polityki. W restauracji „Gilera” odbyła się konferencja dedykowana świętochłowickim przedsiębiorcom z udziałem m.in. Pawła Jabłońskiego – Wiceministra Spraw Zagranicznych, Ewy Stachury – Pordzik – Wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Tomasza Zjawionego – Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Aleksandra Fiszera - eksperta ds. współpracy polsko-amerykańskiej.

Wspólnie zastanawiano się nad płaszczyznami współpracy gospodarczej między polskimi i amerykańskimi przedsiębiorstwami. Gospodarzem spotkania był Prezydent Świętochłowic – Daniel Beger.

Podsekretarz Stanu w MSZ – Paweł Jabłoński, podzielił się swoją wiedzą dotyczącą zawierania umów międzynarodowych w zakresie zamówień publicznych, a także wskazał płaszczyzny ewentualnej współpracy, jaką mogłyby wykorzystać polskie przedsiębiorstwa. Maria Salzman, przedstawiciel doradców Donalda Trumpa ds. Chin, przeanalizowała szanse wejścia na rynek amerykański polskich dostawców w świetle procedur bezpieczeństwa narodowego USA. Z kolei dobrymi praktykami w zakresie współpracy polsko-amerykańskiej podzielił się Aleksander Fiszer, Prezes Klubu Niezależnych Stowarzyszeń Twórców „MARCHOŁT” oraz Andrzej Matras, Dyrektor Finansowo-Administracyjny w DEMARKO Sp. z o.o.

Spotkanie zakończyło się ciekawymi dyskusjami, podczas których zarówno zaproszeni eksperci, jak i licznie przybyli przedsiębiorcy aktywnie dzielili się sugestiami, które miejmy nadzieję pozwolą odważniej patrzeć na współpracę gospodarczą między przedsiębiorstwami po dwóch stronach Atlantyku.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • tak ino pytom

  Jakiś absztand między siedzącymi można było zachować? Potem znowu UM będzie zamknięty, bo ktoś z obecnych będzie dodatni. A jak chcą jednak tak siedzieć blisko siebie to czemu nie zorganizowano tego w UM? Kasy mamy już w nadmiarze? Jeśli tak to po co nam Amerykanie?

 • Alicia

  W restauracji GILERA? Boże, czy Wy tam w UM nie macie jakiegoś doradcy w sprawach dyplomacji, precedencji, protokołu? Słoma z butów, niestety.

 • PAMIĘTAMY!

  Przecież to jedna z najdroższych restauracji w mieście. Takie służbowe spotkania w bankrutujacym mieście? Folwark zwierzęcy pełną gębą!!!

 • krist

  ważne że prezydent coś robi dla świonów sami go wybraliście to trzymajcie za niego i nasze miast kciuki

 • Nupel

  Lipiny, to bądź co bądź dziki zachód Swietochlowic.A to już prawie Ameryka. Jakby jeszcze się znaleźli jakieś straźniki texasu, źeby zrobić tam trochę porządku? !Ale czy w stanach jest ktoś taki odważny jak dzielnicowy z lipin? Chyba niy.....

 • Bracia Grimm

  Najlepiej współpracować militarne. Poligon na Ajsce ,rakiety Patriot na Wzgorzu.Pustostany na Lipinach z bani.Ze 1.5 tysiąca Soldiersów amerykańskich razy 3 pizze dziennie, geszeft jak ta lala. BRAWO BEGER ,NOWAK ,I INNE TRZEBIŃCZYKI I POSPIECHY.Hip hip hurrrrra

 • tak ino pytom

  "Maria Salzman, przedstawiciel doradców Donalda Trumpa ds. Chin" - rozumiem, że dzięki DK współpraca z Chinami zaowocowała tym, że teraz jesteśmy prowincją chińską? A może to zgrupowanie ludzi, którzy przyszli, pogadali i nic z tego nie wyniknie.

 • Mis

  Wybraliście Stańczyka to macie.

 • Ksiądz Dobrozłodziej

  Konferencja dotycząca współpracy polsko - amerykańskiej w której wzięli udział sami Polacy?To ja dziś u mnie na plebanii organizuje konferencję na temat inwestowania w Afryce. Mam taką maskę plemienną więc trochę się znam.Może następnym razem Świętochłowice zorganizują konferencję na temat podboju kosmosu? W końcu jedna z dzielnic - Chropaczów to ponoć centrum wszechświata więc na kosmosie znamy się bardziej.

  • Ksiądz Dobrozłodziej
   2020-09-15 11:49
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Szczęśliwy

  Były Chiny a teraz Ameryka..cały świat chce z nami współpracy, będzie dobrze

 • Golec

  Tu na razie jest sciernisko ale będzie San Francisko....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.