Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W Świętochłowicach otwarto kolejne dwie "Zielone pracownie"

  • Dodano: 2019-10-24 09:30

W środę, 23 października br., otwarto dwie „Zielone Pracownie” w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Chropaczowie oraz Szkole Podstawowej nr 19 im. Bolesława Chrobrego w Lipinach.

Nowe pracownie już służą uczniom i nauczycielom

Uroczystego otwarcia dwóch pracowni dokonali Daniel Beger – Prezydent Miasta Świętochłowice, Tomasz Bednarek – prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz radny sejmiku śląskiego Rafał Kandziora.

Nauczyciele i uczniowie dostali do dyspozycji klasy przystosowane do prowadzenia lekcji przyrody i biologii na bardzo wysokim poziomie. W każdej sali znajduje się tablica multimedialna oraz przyrządy do przeprowadzania badań (mikroskopy, modele anatomiczne).

Pracownie powstały przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który to rozstrzygał konkurs „Zielona pracownia”. Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym szkoły miały do wykonania projekt, który był wizualizacją pracowni. W drugim natomiast składano wnioski do WFOŚiGW w Katowicach o dofinansowanie realizacji projektów. Celem konkursu było nagrodzenie projektów ekopracowni, których przyszła realizacja wpłynie znacząco na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów z terenu województwa śląskiego.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Obserwator ojciec

    W szkole 19 - tej pracują rodzinami mama sprzątaczka, i dwie córki sprzątaczki, a brud straszny w szkole. Jedna sprzątaczka chodzi ze słuchawkami w uszach haha i telefonem w ręce. Paznokcie mają piękne, kawa zawsze gorąca ale nic więcej hahaha ciekawe jak pracownia będzie wyglądać jak tak sprzątają haha

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.