Wiadomości z Świętochłowic

W weekend na świętochłowickich drogach zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących

  • Dodano: 2023-05-09 06:00, aktualizacja: 2023-05-09 06:16

W ubiegły weekend na świętochłowickich drogach zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. Pod względem zdarzeń drogowych możemy uznać, że przebiegł bezpiecznie, odnotowaliśmy jedynie jedną niegroźną kolizję.

Pierwszy z zatrzymanych kierujących poruszał się rowerem na ulicy Metalowców. Mężczyzna jechał chodnikiem, jego zachowanie jednoznacznie wskazywało na to, że może być nietrzeźwy. Policjanci przebadali rowerzystę, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 złotych.

Kolejnym kierującym „na podwójnym gazie”, który wpadł w ręce mundurowych, był poruszający się DTŚ kierujący Dacią. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało prawie pół promila.

Na ulicy Wiślan kierujący osobowym Renault wpadł z wynikiem przekraczającym pół promila.

Policjanci przypominają!

2500 złotych - taka jest obecnie wysokość mandatu karnego za kierowanie rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). Zmieniła się także wysokość grzywny, za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila). Za jazdę rowerem po „piwku” grozi mandat w wysokości 1000 złotych.

Za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu, oprócz wysokiej grzywny grozi także zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat, a także świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W przypadku kierowania w stanie nietrzeźwości kara może wynieść nawet 2 lata więzienia.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również