Wiadomości z Świętochłowic

Warsztaty kulinarne "zero waste" - nie marnowania żywności

 • Dodano: 2021-07-23 06:00, aktualizacja: 2021-07-27 09:17

Podczas najbliższego „Świętochłowickiego Śniadania na trawie”, które odbędą się w sobotę, 24 lipca, na terenie OSiRSkałka”, przeprowadzane zostaną warsztaty z niemarnowania żywności. Spotkanie poprowadzi Mikołaj Rykowski, założyciel Fundacji Wolne Miejsce, który od wielu lat organizuje m.in. Wigilie dla Samotnych.

Dowiemy się jak maksymalnie wykorzystać produkty spożywcze, które są dostępne w domu pod ręką, przy jak najmniejszej ilości odpadów

Celem warsztatu jest edukacja społeczeństwa, jak maksymalnie wykorzystać produkty spożywcze, które są dostępne w domu pod ręką, przy jak najmniejszej ilości odpadów. Poprzez zajęcia chcemy ukazać, w jaki sposób można przygotować tanie i smaczne posiłki z żywności, której termin ważności się już kończy, lecz w dalszym ciągu jest ona zdatna do spożycia, a także jak można połączyć smaki, które wydawać by się mogło, że nie pasują do siebie idealnie. Podczas warsztatów  uczestnicy mają możliwość wymiany między sobą różnych poglądów, czy doświadczeń związanych z ideą przeciwdziałania marnowaniu żywności.

Prowadzący: Mikołaj Rykowski – 16 lat doświadczenia w prowadzeniu własnych restauracji, założyciel Fundacji Wolne Miejsce, która od wielu lat jest organizatorem największych w Polsce wydarzeń: Wigilia dla Samotnych oraz Śniadania Wielkanocne dla Samotnych, a także akcji charytatywnych, wśród których wymienić należy: gotowanie zup „zero waste” z okazji Światowych Dni Walki z Głodem, czy Gotujemy z WOŚP.

Warsztaty kulinarne online

Komentarze (11)    dodaj »

 • Troskliwy Tatuś

  Brak mojego komentarza, czy tak wygląda wolność słowa w tym kraju ?

 • Ksiądz Dobrozłodziej

  tak Mordazdradziecki będzie prowadził pokaz jak jedną miską ryżu nakarmić 30 Polaków.

 • jorg

  napij sie mlyka bo alkohol ci szkodzi

 • PISs off

  Naucz się pisać, bo niewiedza szkodzi :)

 • Obserwator

  Za tuskomatołów dzieci miały szczaw i mirabelki dziś DOBROBYT

 • Anna

  ludzie którzy plują na obecnego premiera są chyba bardzo młodzi i nie pamiętają jak rządziła poprzednia władza starcy szukali jedzenia w śmietnikach a dzieci głodni do szkoły chodzili bo rodzice byli bez pracy

 • Ksiądz Dobrozłodziej

  "dzieci głodni chodzili" polska języka trudna języka dla hołoty i patologii żyjącej z pińcet plus?Mam 43 lata i to z moich pieniędzy ten wasz pajac rozdaje takim Annom co po polsku nie umie się wysłowić.

 • Ksiądz Dobrozłodziej

  w d... mam platforme pisowska chołoto. Menele 500 plus się odezwały.

 • Anna

  nie dziwie ci się że jesteś dobrozłodziej tylko nie wiem dlaczego ksiądz ? za komuny dostał byś wpier...od władzy za takie teksty

 • Biskup holowniczy

  Na kolana komunistyczna bezbożnico i przepraszaj za grzech pychy i głupoty

 • Ksiądz Dobrozłodziej

  Widać żeś głupia baba, księdza nigdy nie bili. Obojętnie czy rządzili faszyści, komuniści czy twoi ulubieni pisowscy bolszewicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również