Wiadomości z Świętochłowic

Wielka nauka dla małych studentów

  • Dodano: 2020-10-06 07:15, aktualizacja: 2020-10-06 07:21

Jak wygląda praca dziennikarza u podnóża gór? Czy trudno wyprodukować skuteczny lek? Pogoda. Nasz przyjaciel czy wróg? To tylko kilka wybranych zagadnień, które zostaną poruszone podczas wykładów przygotowanych przez najlepszych wykładowców akademickich i popularyzatorów nauki współpracujących z Akademią WSB. Już 10 października o godz. 9.30 rusza IX edycja Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Świętochłowicach. 

Najmłodsi mieszkańcy Świętochłowic po raz kolejny będą mogli uczestniczyć w niezwykłych spotkaniach ze światem nauki. Harmonogram zajęć Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Świętochłowicach obejmuje 4 wykłady w formie stacjonarnej, które realizowane są w soboty w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach oraz 8 wykładów on-line. Program zajęć uzupełniają warsztaty fakultatywne i wycieczki naukowe.

Zapisy do Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Świętochłowicach trwają. Liczba wolnych miejsc jest jednak ograniczona i ze zgłoszeniami trzeba się spieszyć. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej (http://ud.wsb.edu.pl/swietochlowice-2/) lub uzyskać pod nr telefonu 32 295 93 15.

Uniwersytet Dziecięcy Akademii WSB w Świętochłowicach to jeden z szesnastu Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB. W największej w Polsce sieci Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB (do 15 kwietnia 2018 r. – Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej) swoje kompetencje poszerza ponad 3 000 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat. Realizowane projekty mają na celu rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego najmłodszych, rozbudzenie ich aktywności poznawczej oraz przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.

Uniwersytet Dziecięcy Akademii WSB w Świętochłowicach realizowany jest wspólnie z Urzędem Miasta w Świętochłowicach, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta – Daniela Begera.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również