Wiadomości z Świętochłowic

Wielkie zmiany w ZSO w Świętochłowicach

 • Dodano: 2021-06-30 06:15, aktualizacja: 2021-06-30 06:30

Dyrekcji oraz nauczycielom Zespołu Szkół Ogólnokształcących w ostatnim czasie udało się pozyskać 192 000 zł dofinansowania ze źródeł zewnętrznych do realizacji trzech projektów przy wkładzie miasta wynoszącym łącznie 48 000 zł.

Pieniądze będą przeznaczone na: remont jadalni, stworzenie mini ogrodu oraz wirtualnej strzelnicy

Ogromnym osiągnięciem ZSO  jest zdobycie środków na strzelnicę wirtualną w ramach projektu „Strzelnica w powiecie 2021” dofinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. System szkoleniowo – treningowy będzie składał się z wielu elementów: modułu projekcji, klawiatury bezprzewodowej, tabletu, drukarki, specjalistycznego oprogramowania oraz broni treningowej – replik karabinu oraz replik pistoletu. Łączny koszt projektu wynosi 150 000 zł, z czego 120 000 zł stanowi dotację MON.

Sebastian Wróbel, który od początku istnienia klas mundurowych w II LO z sukcesem przygotowuje uczniów do corocznych wojewódzkich konkursów musztry paradnej, podkreśla, że strzelnica będzie często odwiedzanym miejscem w szkole nie tylko podczas zajęć ogólnowojskowych, ale także na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa.

To nie jedyne zmiany, jakie mają miejsce w ZSO. W czerwcu ruszyły prace w mini ogrodzie – w jego tworzenie zaangażowała się cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i dyrekcja.  Miejsce to ma charakter ekologiczny (przewidziano stworzenie różnych stref: leśną, miododajną, przyjazną ptakom oraz rekreacyjną) i na pewno będzie często odwiedzane podczas lekcji przyrody i biologii.

Wicedyrektor Joanna Grobelka podkreśla, że prace w ogrodzie botanicznym były wspaniałą okazją do ponownego zintegrowania uczniów i nauczycieli po długim okresie zdalnego nauczania.  Oficjalne otwarcie ogrodu stworzonego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz miasta zaplanowane jest na wrzesień.

Czas wakacji zostanie w ZSO bardzo dobrze wykorzystany, ponieważ właśnie rozpoczęto remont jadalni w ramach programu „Posiłek w domu i w szkole”. Dzięki pozyskanym środkom zostaną pomalowane ściany oraz nastąpi wymiana podłogi. W pomieszczeniu pojawią się także nowe krzesła i stoły. Całość utrzymana będzie w kolorystyce żółto-niebiesko-szarej.

Wraz z rozwojem Szkoły Podstawowej nr 5 wzrasta ilość chętnych na obiady w szkole, dlatego bardzo cieszymy się, że dzieci będą mogły spożywać posiłki w estetycznie i nowocześnie urządzonej jadalni. Ponadto kuchnia zostanie doposażona w nowy sprzęt, co na pewno ułatwi przygotowanie coraz większej ilości obiadów – podkreśla Marzena Grela, dyrektor ZSO.

Ponadto rusza właśnie remont biblioteki szkolnej, który zostanie przeprowadzony w ramach projektu Centrum Integracji Społecznej – zostaną pomalowane ściany, dzięki czemu miejsce to będzie jeszcze bardziej przyjazne uczniom. Przypomnijmy, że w mijającym roku szkolnym udało się już przygotować kącik dla najmłodszych uczniów SP5 z nowymi meblami, pufami i książkami.

Komentarze (4)    dodaj »

 • nnn

  A tymi wszystkimi inwestycjami zajma sie kolesie gorola i oni dostana kase z naszej kasy mieszkancy

 • Przyjaciel szkoły

  Edek chyba nie wiesz o czym piszesz i nie masz pojęcia ile pracy i zaangażowania grona w ten ogród. Powiedz ile łopat, siekier, ziemi przyniosłeś albo przestań hejtować :)

 • Alina co to chciała

  Edek to Jacek K, Grzegorz M, Grzegorz G, Dariusz J, Sonia K , Beniamin B, Dawid K, Joanna P, czy może sam Kiełek ?

 • Edek

  Do tego ogrodu wszystko przynieśli rodzice!!! A grono "pedagogiczne" zgarnie pieniążki na premie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również