Wiadomości z Świętochłowic

Wiemy, dlaczego skarpa na rondzie przy ul. Śląskiej i Tunkla została usunięta

 • Dodano: 2019-10-24 13:00, aktualizacja: 2019-10-24 17:45

W ubiegłą sobotę na rondzie przy ul. Śląskiej i Tunkla przy Parku Handlowym Zgoda zlikwidowano skarpę. Wiemy, co powstanie w tym miejscu.

W ubiegły weekend kierowcy jadący ulicami Tunkla czy Śląską musieli uzbroić się w cierpliwość, na pograniczu Świętochłowic i Rudy Śląskiej występowały spore utrudnienia w ruchu drogowym. Spowodowane było to likwidacją skarpy na rondzie przy Parku Handlowym Zgoda.

Wielu mieszkańców dopytywało, czym spowodowana jest ta zmiana. Jak się okazuję, skarpa został usunięta ze względów bezpieczeństwa i estetycznych.

Skarpa, a właściwie narzut ziemi bezpośrednio na środku ronda na ul. Śląskiej, została zlikwidowana ze względów estetycznych. Dodatkowym aspektem, który wpłynął na usunięcie, było zwiększenie bezpieczeństwa - mówi Adrian Blondzik ze świętochłowickiego magistratu.

Urząd Miejski nie poniósł żadnych kosztów w związku z usunięciem narzutu ziemi, gdyż zrobiła to bezkosztowo firma prywatna. W miejscu skarpy zostaną nasadzone kwiaty.


Źródło: Redakcja

Komentarze (58)    dodaj »

 • Dzierzgoń'SKY

  Czy bejger nadal doi kasiorę za kilometrówkę swoim autem bądź innym kolesiom Przyjaznych daje zarobić, bo jakoś nie słyszałem żeby magistrat kupił uuto ?

 • Mupet

  Berger życiowy nieudaczniku, a papiery na halę sportową już złożone? Fundusze pozyskane? Czy ta kadencja to tylko skok na budżetową kasę. Typowy gang Olsena, prezydent, pierwszy i drugi wice do dymisji, jak miejskie wiewiórki uprzejmie donoszą, prezydent pozbyłby się pierwszego ale ten ma na niego kwity, a drugiego boi się pozbyć bo kumpel wojewody, czyli pierwszy i drugi zrobili sobie z prezydenta mupeta, tak chciał być wodzem, a dalej robi za pożytecznego idiotę, którego każdy może wodzić za nos, a straty które powoduje, muszą ponosić mieszkańcy.

 • oko

  typowa wypowiedz po

 • na marginesie

  Dlaczego nie podano nazwy tej szlachetnej firmy. Takie dobre uczynki powinno się nagłaśniać.

 • zefel

  Może ktoś mi wytłumaczy w jaki sposób likwidacja skarpy wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa i estetyki i co powstanie w tym miejscu bo w artykule się tego nie doczytałem.

 • szwindel

  a ta skarpa to nie była czasem z łupka z hałdy zbudowana.... dlatego była dla kogoś aktrakcyjna...

 • Dzierzgoń'SKY

  Pewnego razu w pewnej komturii (nie utożsamiać z Dzierzgoniem).Pewna kompanija rycerzy jedynie słusznego władcy, chcąc sobie zapewnić lukratywne kontrakty za talary tudzież dukaty podatników wykazał się wielką filantropią na rzecz bankrutującej komturii i za gratis wywiozła paręnaście wozów czterokonnych ziemi, która to ziemia raziła poczucie estetyki Wielkiego Komtura. Na tak powstałym pustym placu komturii, filantropijna kompanija rycerzy zapewniła sobie stały dopływ talarów tudzież dukatów za sadzenie kwiatków po cenie jakby każdy z nich wycyzelowany był ze złota i jantaru. Wielki Komtur rozesłał heroldów do każdego domostwa (to taki wtedy ichni Internet) w komturii aby ogłosili Jego wielki sukces. Po latach komisja inkwizytora J. Bergińskiego (co to jest berga to kożdy Ślązok wiy ) - który w międzyczasie zmienił barwy na plastronie i przynależność do kompaniji - badała księgi rachunkowe komturii i … (tu wpisz czego się domyślasz)

 • elf

  Na OLX wywrotka ziemi kosztuje 800 zł. Widocznie ktoś z okolicy potrzebował dużo ziemi, za którą nie chciał płacić.

 • Naked

  Ale [...] jakby nieszło posadzic krzewów na skarpie

 • leopold

  Może znajdzie się wolontariusz, który wyremontuje bezkosztowo świętochłowickie nieestetyczne rudery? W kpinach i ironii też idźmy na całość! Ciemna masa to łyknie jak mawiał klasyk.

 • voytek81

  widzę ożywiona dyskusje na temat usypanej ziemi na rondzie ehh - ciekawe czy jak kostempski limuzynę kupował i latał na wczasy z służbowej karty kredytowej, albo karcz drona dla zabawy wydając publiczne pieniądze czy też tak byli obsmarowywani, że wydają kasę na "głupoty" i swoje zachcianki ... a tu skarpa i taki poważny temat (ironia) ...

 • ernest

  To do końca stulecia nie będzie można nic komentować w tym mieście, bo ktoś kiedyś coś? Masz ludzi za jakichś idiotów? To samo słyszałem po zmianie władzy w 2010 roku od zwolenników nowych włodarzy. "Nie krytykuj, bo za Mosia to nic nie było" i tego typu teksty można było usłyszeć na mieście.

 • voytek81

  Krytykuj tych którzy pozostawili miasto w długach i w ruinie, tych którzy chcą odzyskać koryta i stołki - krytykowac obecnych przyjdzie jeszcze czas (mam nadzieję się mylić) po dokonaniach lub zaprzepaszczonych szansach - na razie Miastu trzeba zmian po zmarnowanych latach kostepmskiego i karcza z stowarzyszeniem "razem.." w roli głownej

 • gość

  mija rok , powiedz mi o ile rocznie wzrastał budżęt świon za tego złego a o ile wzrósł za twojego cudotwórcy brokera , któremu pobory poprawiły się czterokrotnie?

 • voytek81

  coś co zaniedbało i zniszczyło przez ostatnie 8 lat stowarzyszenie "razem..." nie dokona się cudów w ciągu 11 mc - nie tylko ten ale pewnie następni będą mieli do czynienia z zaniedbaniami długami kostemspkiego i karcza ...

 • koleżanka

  Taka metoda ekipy Begera na całą prezydenturę od samego początku i tu trzeba przyznać że są konsekwentni. jedna odpowiedź na wszystko: ,,DELFIN". Acha i jeszcze ,,Karcz". Zapytam znajomego lekarza jaka to jednostka chorobowa. Obstawiam obsesję albo ,,schizofremię" jak mówił na sesji wiceprezydent.

 • tfój lekaż

  Odpowiadam: zespół Aspergera !

 • voytek81

  komentować? tu przecież te same IP pod różnymi wypowiedziami są widoczni wiec kto tu komentuje? spam i hejt tych samych ...

 • kapsel

  Czyli twój też!

 • ernest

  Wiesz, wszędzie w Internecie jest ryzyko, że będą ludzie, co pod kilkoma pseudonimami będą trollować czy poklaskiwać samym sobie w celu tworzenia sztucznego tłumu. Sęk w tym, by normalnie pogadać i umieć też z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem zauważyć trolli i po prostu ich ignorować. Ze spamerami i hejterami tak samo.A co do krytyki to filarem dojrzałej demokracji jest patrzenie obywateli na poczynania władzy przez całą kadencję. Jak lud ma gdzieś co się dzieje i budzi się z ręką w nocniku jakiś czas po fakcie to niestety, ale potem dochodzi do tego, że wszyscy mieszkańcy danego terenu cierpią. W przypadku Świętochłowic od lat widzę, że przoduje wśród większości mieszkańców bierność. Na ulicy każdy mądry politolog filozof starogrecki, rozgadany wytyka błędy, ale na wyborach wciąż wybiera się większość tych samych radnych, z małymi zmianami w składzie. Więc ludziom to jak widać pasuje. W każdym razie tej połowie, co idzie do urn w wybory samorządowe.

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również