Wiadomości z Świętochłowic

Władze Świętochłowic w Honorowym Komitecie Poparcia prezydenta Andrzeja Dudy

 • Dodano: 2020-06-23 11:15

Ponad 150 osób – m.in. przedstawiciele świata akademickiego, górnictwa, medycyny, samorządu i polityki - przystąpiło do Honorowego Komitetu Poparcia prezydenta Andrzeja Dudy, powołanego w woj. śląskim. Pod deklaracją poparcia podpisał się także prezydent Świętochłowic Daniel Beger.

W poniedziałek w Katowicach zaprezentowano skład komitetu i deklarację poparcia. Spośród samorządowców są tam m.in.: prezydent Świętochłowic i burmistrz Bierunia.

"Dziękujemy panu za pięć lat dumnej, skutecznej i pracowitej prezydentury, wierzymy, że następna jej kadencja będzie jeszcze lepsza dla Polski i dla Śląska" - napisali przedstawiciele Komitetu w deklaracji odczytanej przy Pomniku Powstańców Śląskich.

Przewodniczący komitetu, ekonomista prof. Jan Wojtyła mówił, że kandydat do pełnienia najważniejszego urzędu w państwie powinien być kompetentny, doświadczony i wiarygodny – "nie według deklaracji, ale wobec czynów”.

"Można śmiało powiedzieć, że dowodów w tym zakresie prezydent dał bardzo wiele" - ocenił Wojtyła. "To niezwykle ważne, aby nasze spójne, solidarne działanie, dało dobre rezultaty" - dodał.

Jak mówił przewodniczący, komitet poparcia prezydenta liczy ponad 150 osób, większość z ich to osoby spoza świata politycznego, m.in. pracownicy śląskich uczelni, lekarze, działacze opozycji z czasów PRL. Są też osoby pełniące funkcje w administracji rządowej i samorządzie wojewódzkim – minister Woś czy marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.

"Widzimy pańską troskę Śląsk w każdym aspekcie naszego życia społecznego i gospodarczego, trudnych problemów Śląska" – napisali członkowie komitetu w deklaracji poparcia. - Dostrzegamy pańskie zaangażowanie w nasze problemy, mamy pewność, że Polska, mając takiego prezydenta, jak pan nadal będzie wolnym, suwerennym, demokratycznym bezpiecznym, sprawiedliwy i dynamicznie rozwijającym się państwem, a Śląsk jej najważniejszym gospodarczym zapleczem” - dodali.

Pod deklaracją poparcia podpisali się także np. burmistrz Bierunia Krystian Grzesica, prezes Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego Piotr Buchwald i prezes spółki Węglokoks Kraj Grzegorz Wacławek, wybitny neurolog b. minister zdrowia prof. Grzegorz Opala oraz wirtuoz organów prof. Julian Gembalski z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W Katowicach pojawił się także poseł Marek Wesoły, który pochodzi z Rudy Śląskiej.

"Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli w ten sposób Prezydenta. Dziękujemy przedstawicielom świata nauki, szkolnictwa, samorządu, sportu, organizacji związkowych, górników, leśników, służby zdrowia, dziękujemy mieszkańcom Śląska. To ważna deklaracja, Śląsk zawsze w Prezydencie miał, ma i mam nadzieję, będzie miał wielkie wsparcie" - napisał poseł Marek Wesoły.

Pod deklaracją poparcia podpisał się także prezydent Świętochłowic Daniel Beger.

- Doceniam ludzi, którzy pomagają Świętochłowicom. Taką pomoc dostaliśmy od marszałka, wojewody i premiera - dzięki jego interwencji udało się uratować rekultywację stawu Kalina. Poparcie dla prezydenta Dudy to z mojej strony wdzięczność za przychylność okazaną mojemu miastu. Gdy Świętochłowicami rządził prezydent z Platformy Obywatelskiej o takiej pomocy nie było mowy - mówił Daniel Beger dla Dziennika Zachodniego.

Pod deklaracją poparcia dla Andrzeja Dudy podpisali się także inni samorządowcy.Są to m.in.:

 • Jacek Nowak - chorzowski radny, były przewodniczący rady miasta,
 • Adam Trzebinczyk - wiceprezydent Świętochłowic,
 • Piotr Buchwald - radny i były przewodniczący rady miasta Piekary Śląskie,
 • Marek Urbańczyk - siemianowicki radny,
 • Tomasz Papaj - przewodniczący rady miasta Mysłowice.

Zobacz także

Komentarze (53)    dodaj komentarz »

 • Janusz

  Kto dał Panu prawo decydowania za Mieszkańców Miasta Świętochłowic decydowania kto stoi za Dudą a kto ma inne zdanie co do tego kto zostanie Prezydentem???? Jak wiemy ciągnie swój do swego, ponieważ Duda łamie Prawo Konstytucyjne dlaczego Panu robić tego nie wolno. Proszę pamiętać, że Pana czasy miną a niesmak pozostanie. Lepiej dwa razy przemyśleć co Pan sobą przedstawia i dlaczego chce Pan decydować za mnie. Nikt nie dał Panu legitymacji do takiego działania. Jest Pan porażką Miasta Świętochłowic.

 • Jary

  Gorole raus!

 • Zefel z Chropacowa

  Niektórzy mieszkańcy Świętochłowic chcą głosować na Kostempskiego bo im się wybory pomyliły.

 • Jut

  Rzygać się chce

 • Anna. P.

  Kto ci pozwolił nasze miast pchać w łapy pisowców? Mozna się było tego spodziewać bo nie jest pan Ślazakiem, trzeba było startować z list PiS. Ośmiesza pan nasze miasto.

 • mart

  To legitymizacja "zakamuflowanej opcji niemieckiej" jaką nam serwuje PiS i typowa dla nich pogarda dla Sląska i Ślązaków.Kompletny brak wyczucia ze strony prezydenta Begera. Powiecie, że w takim razie jestem za Trzaskowskim? Bynajmniej!!!

 • mart

  To legitymizacja "zakamuflowanej opcji niemieckiej" jaką nam serwuje PiS i typowa dla nich pogarda dla Sląska i Ślązaków.Kompletny brak wyczucia ze strony prezydenta Begera. Powiecie, że w takim razie jestem za Trzaskowskim? Bynajmniej!!!

 • ha ha ha

  A kogo miał poprzeć Kidawę-Błońską ?

 • miejscowa

  pełowcy hejtują WSTYDEM DLA MIASTA TO JESTEŚCIE wy.

 • antyPiS

  Zdjęcie wstydu. Warto je zapamiętać. Beger i Trzebińczyk to PISiory.

 • Ccccc

  PAJACE!!!!!!!!!!

 • Świon

  Wstyd mi za nich.

 • Olo

  Brawo panie Prezydencie Beger tylko współpraca z wszystkimi daje szanse na efekty i rozwój miasta. Nie słuchać fałszywych ludzi zmieniających poglądy jak rękawiczki.

 • maks

  Czyli jakby u władzy było PO to z nimi by się układał a na PiS by pluł.

 • anty

  Ale przecież on sam zmienił poglądy skoro mówił, że będzie się trzymać z dala od podziałów, a teraz popiera PAD, a jak pis przegra kiedyś i się rozpadnie (tylko prezes trzyma to całe towarzystwo w kupie, a po nim się rozszarpią o władzę) to beger dalej będzie sie trzymać pisu?

 • wentyl

  No i trzyma się z dala od podziałów. Tak czim Prezydencie nie patrz na osiołków

 • Magda

  Prezydent wyraźnie powiedział że dla dobra miasta będzie współpracował z każdym

 • krist

  słuszna decyzja Andrzej Duda musi wygrać wybory popieram !!!

 • Gustaw

  Ja [...]e brak słów

 • Adaś

  Tego nawet szkoda komentować, dno!

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.