Wiadomości z Świętochłowic

Wpadł na wykroczeniu, a odpowie za przestępstwo. Zatrzymano 33-latka z narkotykami

  • Dodano: 2022-03-07 08:30, aktualizacja: 2022-03-07 08:39

W ręce świętochłowickich policjantów wpadł mężczyzna z narkotykami. Mundurowi przejęli marihuanę, ekstazy oraz blisko 230 „działek” dilerskich amfetaminy. Mieszkańcowi Świętochłowic grozi do 3 lat więzienia. O jego losie zadecyduje sąd.

Wpadł na wykroczeniu... Odpowie również za przestępstwo

Policjanci ze świętochłowickiej komendy podczas patrolowania jednej z ulic miasta zauważyli mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu zaczął się nerwowo rozglądać i zdecydowanie przyspieszył. Następnie wszedł do jednego ze sklepów, zapominając o obowiązku zasłaniania ust i nosa. W związku z brakiem maseczki ochronnej policjanci postanowili go wylegitymować.

33-latek miał przy sobie narkotyki

Mężczyzną okazał się 33-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany spotkaniem z mundurowymi. Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zachowania. Policjanci znaleźli przy nim trzy foliowe zwitki z białym proszkiem. W trakcie przeszukania w jego mieszkaniu policjanci znaleźli kolejne narkotyki. Łącznie policjanci przechwycili blisko 230 „działek” dilerskich amfetaminy, ponad 40 „działek” ekstazy i marihuanę.

Jeszcze tego samego dnia świętochłowiczanin usłyszał zarzut. O jego losie zadecyduje sąd. Za posiadanie narkotyków może trafić do więzienia na 3 lata. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również