Wiadomości z Świętochłowic

Wpadł z narkotykami, odpowie również za kradzież roweru

  • Dodano: 2021-05-27 08:15, aktualizacja: 2021-05-27 06:29

Policjanci z patrolówki zatrzymali 33-letniego świętochłowiczanina przy którym znaleźli narkotyki.

Szybko okazało się, że ma on na swoim koncie również kradzież roweru górskiego. Kara jaka mu grozi może być surowsza niż zazwyczaj, gdyż dopuścił się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy, patrolując ulicę Mickiewicza zauważyli mężczyznę, który na ich widok stał się bardzo pobudzony i zaczął nerwowo rozglądać się na boki. To wzbudziło zainteresowanie mundurowych, którzy postanowili go sprawdzić. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna w kieszeni spodni ma zwitek foli z białym proszkiem. Przeprowadzone badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Policjanci zatrzymali świętochłowiczanina i przewieźli go do miejscowej komendy Policji. Tam okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu jeszcze inne przewinienie. 33-latek usłyszał nie jeden, a dwa zarzuty, do których się przyznał. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie świętochłowiczaninowi, oprócz posiadania narkotyków, również zarzutu kradzieży. Jak ustalili śledczy, w pierwszej połowie maja skradł on rower górski. Grozi za to do 5 lat więzienia. Jednak kara dla niego może być surowsza nawet o połowę, bowiem dopuścił się kradzieży w warunkach tak zwanej recydywy. Kryminalni odzyskali skradzione mienie, które niebawem wróci do właściciela.

Komentarze (1)    dodaj »

  • zatroskany obywafel

    Coś czuję w kościach, że w najbliższym czasie pojawi się artykuł o liście pochwalnym cyklisty dla dzielnych policjantów...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również