Wiadomości z Świętochłowic

Wspólnie przechwycili nielegalne papierosy

 • Dodano: 2021-11-09 06:30, aktualizacja: 2021-11-09 06:36

Kryminalni ze świętochłowickiego Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS przechwycili wyroby tytoniowe pozbawione polskich znaków akcyzy.

Łącznie ponad 6000 sztuk „lewych” papierosów stróże prawa znaleźli w aucie i w barze należącym do 45-latka. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa mogło wynieść ponad 7 tysięcy złotych.


Świętochłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic ustalili, że w jednym z lokali na terenie miasta dochodzi do sprzedaży wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi wkroczyli do baru. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem ponad 6000 sztuk „lewych papierosów”. 45-letni właściciel kontrabandy, trzymał nielegalny towar na zapleczu oraz w swoim samochodzie. Gdyby kontrabanda trafiła na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 7 tysięcy złotych. O wysokości kary dla mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Za paserstwo akcyzowe 45-latkowi grozi teraz wysoka grzywna.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Kasia

  Uszczuplenie to nie prosto liczona akcyza

 • ja

  To wyjaśnij a nie mydl oczu.

 • co?

  Łapią ciągle tych samych .Nie dziwne to ?

 • Darek

  Nie skoro dzialaja.

 • kres

  7000 : 6000 =1,16zł akcyzy za 1 szt papierosa? , a może chodziło o 6000 paczek po 20 szt.?Dziś akcyza na papierosy to 228,10 zł za każde 1000 sztuk."czytamy i liczymy"

 • gość

  nie wymagasz zbyt wiele? :D

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.