Wiadomości z Świętochłowic

Wspólnie przechwycili nielegalne papierosy

 • Dodano: 2021-11-09 06:30, aktualizacja: 2021-11-09 06:36

Kryminalni ze świętochłowickiego Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS przechwycili wyroby tytoniowe pozbawione polskich znaków akcyzy.

Łącznie ponad 6000 sztuk „lewych” papierosów stróże prawa znaleźli w aucie i w barze należącym do 45-latka. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa mogło wynieść ponad 7 tysięcy złotych.


Świętochłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic ustalili, że w jednym z lokali na terenie miasta dochodzi do sprzedaży wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi wkroczyli do baru. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem ponad 6000 sztuk „lewych papierosów”. 45-letni właściciel kontrabandy, trzymał nielegalny towar na zapleczu oraz w swoim samochodzie. Gdyby kontrabanda trafiła na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 7 tysięcy złotych. O wysokości kary dla mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Za paserstwo akcyzowe 45-latkowi grozi teraz wysoka grzywna.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Kasia

  Uszczuplenie to nie prosto liczona akcyza

 • ja

  To wyjaśnij a nie mydl oczu.

 • co?

  Łapią ciągle tych samych .Nie dziwne to ?

 • Darek

  Nie skoro dzialaja.

 • kres

  7000 : 6000 =1,16zł akcyzy za 1 szt papierosa? , a może chodziło o 6000 paczek po 20 szt.?Dziś akcyza na papierosy to 228,10 zł za każde 1000 sztuk."czytamy i liczymy"

 • gość

  nie wymagasz zbyt wiele? :D

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.