Wiadomości z Świętochłowic

Wspólnie przeciwko uzależnieniom w świętochłowickich podstawówkach

  • Dodano: 2020-02-04 07:30, aktualizacja: 2020-02-03 09:53

Profilaktyk społeczna z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wraz z Panią Dyrektor z CKŚ Zgoda odwiedziła wczoraj dwie świętochłowickie podstawówki.

Wspólne rozdawanie odblasków z napisem „Stop Alkohol” to finałowe przedsięwzięcie podsumowujące mikołajkowe spotkanie, które odbyło się w ubiegłym roku w Centrum Kultury Śląskiej. Przed mikołajkowym spotkaniem, mundurowa skupiła uwagę uczestników na problematyce „uzależnień”. Wczorajsza akcja miała na celu przypomnienie omawianych zagrożeń związanych z używkami. Odblaski, które otrzymała młodzież, są nie tylko przestrogą. Mają również zwiększyć bezpieczeństwo młodych mieszkańców miasta w trakcie drogi do i ze szkoły.

Wczoraj policjantka z wydziału prewencji świętochłowickiej komendy odwiedziła miejscową Szkołę Podstawową nr 4 i 8. W ramach współpracy mundurowa wspólnie z Panią Dyrektor Justyna Kramorz z CKŚ Zgoda rozdawała odblaski z napisem „Stop Alkohol”. Ich wizyta we wspomnianych szkołach miała związek z ubiegłorocznym spotkaniem mikołajkowym, które odbyło się w świętochłowickim Centrum Kultury Śląskiej. W trakcie grudniowego spotkania z uczniami mundurowa wygłosiła prelekcję na temat uzależnień, zarówno od narkotyków, jak i alkoholu. Podczas wykładu wyemitowano film, którego celem jest przekazanie słuchaczom jak szkodliwe i niebezpieczne są środki psychoaktywne. Poruszona została również problematyka negatywnych konsekwencji ich zażywania. Wczorajsze spotkanie było finałem grudniowej akcji. W trakcie rozdawania odblaskowych gadżetów policjantka przypominała oraz przestrzegała przed eksperymentowaniem z używkami. Świętochłowicka profilaktyk wychodzi z założenia, że edukacja jest najważniejsza, dlatego korzysta z każdej okazji, aby rozmawiać z młodymi mieszkańcami miasta na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Celem każdego spotkania jest zwiększanie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji oraz od napojów alkoholowych. Odblaski które otrzymała młodzież, mają nie tylko przestrzegać, ale również zwiększyć ich bezpieczeństwo w trakcie drogi do i ze szkoły.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również