Wiadomości z Świętochłowic

#WspólnieBezpieczni bez dopalaczy. Jak rozpoznać osobę po dopalaczach? Jak jej pomóc?

  • Dodano: 2020-11-16 08:15, aktualizacja: 2020-11-13 06:42

W badaniu Uniwersytetu SWPS prawie połowa badanych przyznała się do odczuwania negatywnych skutków ubocznych po zażyciu dopalaczy.

Jednak tylko 10% szukało medycznej pomocy. Niezależnie od tego, jak silne są objawy zatrucia dopalaczami, zawsze powinniśmy skonsultować stan zdrowia z lekarzem.

Nie liczmy jednak na to, że człowiek, a szczególnie młody człowiek, sam nam powie, że źle się czuje. Jak więc rozpoznać osobę po dopalaczach i jak jej pomóc – opowiada lek. med. Eryk Matuszkiewicz z Oddziału Toksykologii Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu.

Aby wysłuchać rozmowy w całości, zapraszamy do naszego policyjnego podcastu pt.: #WspólnieBezpieczni bez dopalaczy

Film #WspólnieBezpieczni - Jak rozpoznać osobę po dopalaczach? Jak jej pomóc

Pobierz plik #WspólnieBezpieczni - Jak rozpoznać osobę po dopalaczach? Jak jej pomóc (format mp4)

Nagranie audio #WspólnieBezpieczni - Jak rozpoznać osobę po dopalaczach? Jak jej pomóc (audiodeskrypcja)

Pobierz plik #WspólnieBezpieczni - Jak rozpoznać osobę po dopalaczach? Jak jej pomóc (audiodeskrypcja) (format mp3)

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Porada za 0 szekli

    Odpowiadam na oba pytania z tytułu:ad1 Jak zobaczysz osobę po dopalaczach to będziesz wiedział.ad2 Przestać karać za posiadanie tzw. "klasycznych" narkotyków. W krajach gdzie nie wsadza się do więzień użytkowników, nie ma problemu z dopalaczami. Ci co biorą i tak będą brać, a przynajmniej służby medyczne wiedzą co robić w przypadku przedawkowania, przy dopalaczach nie wiadomo jak ratować "naćpanego".Dziękuję za uwagę.

  • krist

    najlepszym lekarstwem jest praca i takiego delikwenta na terapię po przez ciężką pracę po kilku dniówkach zapomni o dopalaczach

  • twist

    Myślę, że jakby tak Ciebie wysłać na ciężką pracę to po kilku dniówkach przestałbyś pisać durne komentarze. Chyba że piszesz o sposobie na pedofilię w kościele, to zgodzę się najbardziej, całe czarne bydło do ciężkiej pracy, to przestanie myśleć o zboczeniach.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.