Wiadomości z Świętochłowic

Wszystkich Świętych: Zmiana organizacji ruchu w Świętochłowicach

  • Dodano: 2022-10-27 06:30, aktualizacja: 2022-10-27 06:58

Świętochłowiccy policjanci informują, że w dniu 1 listopada br. wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w rejonie trzech świętochłowickich nekropolii: Cmentarza przy ulicy Szpitalnej, Cmentarnej oraz Barlickiego.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

Akcja ZNICZ 2022 na Świętochłowickich drogach

W związku z prowadzoną akcją „ZNICZ 2022”, wzorem lat ubiegłych wystąpią tymczasowe ograniczenia w ruchu drogowym na terenie naszego miasta. W dniu 1 listopada bieżącego roku w związku z dniem Wszystkich Świętych, wprowadzone zostaną następujące zmiany organizacji ruchu w rejonie trzech świętochłowickich nekropolii: Cmentarza przy ulicy Szpitalnej, Cmentarnej i Barlickiego.

  • ulica Szpitalna: wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów na odcinku ulicy Szpitalnej od ronda do ulicy Polnej w celu zapewnienia odpowiedniej komunikacji oraz bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego w tym bezpiecznego poruszania się pieszych w obrębie cmentarza. Na odcinku od skrzyżowania ulic Szpitalnej z Licealną do skrzyżowania z ulicą Polną zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach” z tabliczką „za wyjątkiem pojazdów ZTM”. Od ronda z ulicą Wyzwolenia do skrzyżowania z ulicą Licealną zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach” z tabliczką „za wyjątkiem pojazdów ZTM oraz dojazdu do ulicy Licealnej i Nastolatków”. W związku z zamknięciem odcinka ulicy Szpitalnej wyznaczono objazd z i do Chorzowa,
  • ulica Cmentarna: na odcinku od ulicy Polaka do bramy głównej cmentarza zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach”,
  • ulica Barlickiego: wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się w obrębie cmentarza w celu zapewnienia odpowiedniej komunikacji oraz bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Od skrzyżowania z ulicą Bukowego pod znakiem D18 - T3a (koniec) wyznaczającymi koniec miejsc do parowania pojazdów, zostanie umieszczone tymczasowe oznakowanie w postaci znaku B36 – „zakaz zatrzymywania się”. Będzie on powtórzony za skrzyżowaniem z ulicą Świerczyny.

Ponadto Zarząd Transportu Metropolitalnego ułatwi dojazdy na cmentarze

Największymi udogodnieniami będą specjalne linie autobusowe oraz umożliwienie 1 listopada bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie 28 października – 2 listopada znajdują się na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty. W tym miejscu, poza opisami zmian tras poszczególnych linii, znajdują się także mapy ilustrujące trasy specjalnych linii cmentarnych.

Kierowcom policja przypomina, aby parkowali samochody w miejscach dozwolonych i nie powodowali swoim zachowaniem utrudnień w ruchu. Policja apeluje, by wychodząc z samochodów zabrać z sobą dokumenty i nie pozostawiać innych przedmiotów w widocznym miejscu. Pamiętajmy również o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenia dzieci w fotelikach lub na specjalnych podkładkach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również