Wiadomości z Świętochłowic

WybieREJ mądrze, czyli Dzień Otwarty w II LO w Świętochłowicach

  • Dodano: 2023-04-06 06:30, aktualizacja: 2023-04-06 06:39

30 marca br. upłynął uczniom klas 8 świętochłowickich podstawówek na poznawaniu oferty edukacyjnej II LO im. Mikołaja Reja i zobaczeniu, co ta placówka ma im do zaproponowania.

Atrakcji przygotowanych przez uczniów oraz nauczycieli liceum nie brakowało

Już wkrótce uczniowie klas 8 staną przed wyborem szkoły na kolejnym etapie kształcenia. Świętochłowickie szkoły ponadpodstawowe mają wiele do zaoferowania, a najlepiej przekonać się o bogactwie ich propozycji edukacyjnych na własne oczy. Nie ma lepszej okazji niż Dzień Otwarty.

W ubiegły czwartek II LO otwarło swoje podwoje dla wszystkich ósmoklasistów świętochłowickich szkół, jak również dla zainteresowanych uczniów spoza miasta. Oferta nauki w klasie mundurowej, integracyjnej oraz nowość – klasie FIT Zdrowie i Dietetyka zachęca do kontynuowania nauki w murach Reja. Na odwiedzających uczniów czekało zwiedzanie szkoły i udział w zorganizowanych zajęciach. Można było uczestniczyć w wyzwaniach na strzelnicy oraz podziwiać pokaz musztry paradnej. W nowoczesnej sali przyrodniczej można było spróbować ostrego sosu, poznać najbardziej “śmierdzącą” potrawę świata i wziąć udział w licznych doświadczeniach, np. prowadzić obserwacje różnych preparatów przy użyciu mikroskopu z kamerą podłączoną do tablicy multimedialnej, Można było również zobaczyć modele fizyczne silnika elektrycznego, obwodów elektrycznych, czy magnesów neodymowych. Odwiedzający mogli się również przekonać, że matematyka wcale nie jest taka straszna, a w bibliotece jest przytulnie, nowocześnie i spokojnie. Wrażenie na wszystkich z pewnością zrobiła wystawa Made in Italy  w sali do nauki języka włoskiego, gdzie zamiast szkolnych ławek znajdują się kanapy i pufy.

To tylko niektóre atrakcje, które przygotowano dla ósmoklasistów, a kropkę nad ”i” postawiła pogoda, która, choć ostatnio kapryśna, dla II LO zrobiła wyjątek i umożliwiła zaprezentowanie nowego kompleksu boisk w pełnej krasie.

Atrakcje, jakie czekały na przyszłych uczniów z pewnością nie pozwoliły się odwiedzającym nudzić. Co ważne, można było zapytać obecnych uczniów Reja, którzy byli przewodnikami po szkole, czy warto wybrać to liceum? Jak powiedziała jedna z oprowadzających, Paulina Kolczyńska:

Uczyć trzeba się wszędzie, wręcz wypada, ale w Reju ważna jest jeszcze atmosfera i wsparcie, jakie otrzymujemy. To fajna szkoła.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również