Wiadomości z Świętochłowic

Wypożycz sprzęt rehabilitacyjny w świętochłowickim OPS

  • Dodano: 2021-03-24 06:15, aktualizacja: 2021-03-24 06:17

W imieniu Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach przypominamy o możliwości bezpłatnego korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego. OPS zawarł umowę z Fundacją Eco Textil od Was dla Was z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej, dzięki której otrzymał sprzęt rehabilitacyjny i pomocniczy, z którego nieodpłatnie mogą korzystać mieszkańcy Świętochłowic.


Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego znajduje się w Świętochłowicach przy ul. Wallisa 4

Sekcja ds. Niepełnosprawności OPS prowadzi zapisy osób chętnych do skorzystania z wypożyczalni w godz. od. 7.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku (nr tel: 32 770 91 96, 32 770 91 94). Wypożyczalnia udostępnia sprzęt rehabilitacyjny, w szczególności:

trójkołowe rowery rehabilitacyjne;
kule ortopedyczne,
balkoniki kroczące,
wózki inwalidzkie.
Wypożyczany sprzęt przeznaczony jest do korzystania przez: osoby niepełnosprawne, których stopień niepełnosprawności oraz rodzaj schorzenia umożliwia skorzystanie z danego rodzaju sprzętu oraz osoby powracające do zdrowia po wypadkach lub innych zdarzeniach losowych.

Ze sprzętu mogą korzystać: osoby dorosłe, osoby niepełnoletnie wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej, osoby starsze, które ze względu na stan zdrowia nie mogą korzystać z tradycyjnych rowerów, dorosłe osoby niepełnosprawne pod nadzorem dorosłej osoby pełnosprawnej, o ile jest to niezbędne do korzystania ze sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem.

Sprzęt można wypożyczyć na 14 dni z możliwością przedłużenia tego terminu jeżeli nie ma kolejnej osoby oczekującej na sprzęt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również