Wiadomości z Świętochłowic

Wyrodny wnuk musi znaleźć sobie nowe lokum

 • Dodano: 2022-01-07 06:00, aktualizacja: 2022-01-07 06:06

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który uderzył swojego dziadka, a następnie zagroził pozbawieniem go życia.

To jednak nie koniec przewinień na jego koncie. Wyrodny wnuk wcześniej dopuścił się zniszczenia drzwi wejściowych do mieszkania. Teraz, decyzją prokuratora, musi on je opuścić.

Grozi mu też kara do 5 lat więzienia

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie miasta, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym agresywnego mężczyzny, który zniszczył drzwi. Na miejscu mundurowi ustalili, że do mieszkania dwojga seniorów przyszedł wnuk. Mężczyzna dobijał się do drzwi, a następnie je uszkodził. Nie powstrzymał się również od przemocy, bowiem w trakcie awantury, którą wywołał uderzył swojego dziadka oraz ubliżał mu, grożąc przy tym pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali 29-letniego agresora i przewieźli do miejscowej jednostki policji. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Następnie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów kierowania gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej oraz zniszczenia mienia. Policjanci doprowadzili agresora do prokuratury. Aby zapobiec dalszej eskalacji jego agresji, na czas trwania postępowania karnego świętochłowiczanin musi opuścić mieszkanie. Ponadto został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem wszelkich form kontaktu z pokrzywdzoną. Grozi mu też kara do 5 lat więzienia.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Sara

  Ciekawe jaki dziadek był za młodu ? Przykład dają przecież starsi ...

 • Michał

  Wiesz jak miasto pomaga takim ludziom o których piszesz?Podejdź kiedyś pod MOPS i zobacz w jaki sposób "karmią" jeszcze bardziej patologie ...U nas nie ma pomocy, u nas jest podsycanie do tego by była [...]. Tak im wygodniej mieć wszystkie sprawy o ywatrlskie w d....(l)

 • Hanys

  A może informator napisze coś o mieście jak miasto się interesują pomocą dla takich właśnie osób. Bo nie wszyscy się wywodzą z patologicznych rodzin, może życie im nie szczędzi problemów, nie radzą sobie z nimi. Jak miasto pomaga osobom z problemami proszę napisać.Nie będzie co pisać bo miasto ma w d...e to, liczy się tylko posada, stolek i kasa.

 • Pracujący całe życie

  Co miasto ma pomagać według ciebie takiemu zwyrodnialcowi i patologii ? Żerują na uczciwych mieszkańcach 500+ dodatek do czynszu, lokal socjalny, pomoc z OPS, pomoc z ochronki parafialnej, pomoc z fundacji, renty alimenty, dostają ubrania, dodatek do węgla itp. itd. Zabrać im wszystko i pogonić do roboty.

 • Tak

  W pierwszej kolejności sam radź sobie z problemami od tego trzeba zacząć Nie wyciągać lapę po kasę z opieki bo to są pieniądze z PODATKOW pracujących innych miasto nie ma Każdy może iść do pracy zgłosić się do poradni AA a nie maltretować dziadków Chcesz żeby ci pomogli wpierw sam sobie pomagaj bo tylko tak wyjdziesz z problemów U nas pomoc to dawanie darmowej kasy a to tworzy patologie DZIEDZICZNA Trzeba kierować do pracy i pomagać mądrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również