Wiadomości z Świętochłowic

Wystawa "100-lecie sportu żużlowego" w Świętochłowicach [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2024-03-08 11:45

Tę wystawę powinien obejrzeć każdy kibic żużla, ale nie tylko. Od dzisiaj w zabytkowej hali dawnej walcowni Huty Silesia w Świętochłowicach można zobaczyć w pigułce historię stu lat sportu żużlowego na świecie na specjalnej z tej okazji przygotowanej wystawie.

Wystawa "100-lecie sportu żużlowego"

W dniach 8-11 marca Świętochłowice będą gospodarzem wystawy z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego. Ekspozycja zagościła w zabytkowej hali dawnej walcowni Huty Silesia przy ul. Chorzowskiej 117 w Świętochłowicach - Lipinach.

Ponad 100 lat temu – w 1923 roku – odbyły pierwsze zawody żużlowe w Australii. Na specjalnej wystawie zaprezentowane zostały historyczne motocykle – najstarszy z 1934 roku – oraz liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się nam w romantyczne czasy początków żużla w Polsce i na świecie.

Ponadto zwiedzający będą mogli zapoznać się z najciekawszymi wydarzeniami zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium. Specjalne ekspozytory i ciekawostki ze świata żużlowego sprawią, że zwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, by móc rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca globu. Wystawa zostanie wzbogacona o elementy lokalnej historii żużlowej i wspomnienia na temat świętochłowickich zawodników.

Fani czarnego sportu będą mogli zwiedzać wystawę w dniach 8-11 marca w godzinach:

 • poniedziałek i piątek - 9:00-18:00
 • sobota i niedziela - 10.00-19.00

Sprzedaż biletów na to wydarzenie odbędzie się stacjonarnie, przy wejściu do budynku w godzinach otwarcia obiektu.

Ceny biletów:

 • 12 zł – grupowy szkolny (minimum 25 osób) – zwiedzanie dla grup po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu pod nr telefonu 32 349 18 17
 • 15 zł – ulgowy (dzieci od 7 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 24 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji, renciści, posiadacze karty dużej rodziny)
 • 25 zł – normalny
 • 60 zł – rodzinny (do 4 osób)
 • Wejście darmowe dla dzieci do lat 6

Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger.

- Wystawa „100-lecie żużla” w budynku dawnej Walcowni prezentuje się imponująco! Koniecznie musicie to zobaczyć - napisał Daniel Beger.

W Dzień Kobiet wszystkie panie wchodzą na wystawę w cenie biletu ulgowego!

Komentarze (1)    dodaj »

 • Franc Żymełka

  Kurde ida dopiero w poniedziałek nie omina taki wystawy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również