Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Za nami debata z mieszkańcami dotycząca bezpieczeństwa

 • Dodano: 2019-09-27 09:15

W świętochłowickim CKŚ „GROTA” odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa z mieszkańcami dzielnicy Lipiny i Chropaczów.

Głównym celem przedsięwzięcia było omówienie wniosków i spostrzeżeń zgłoszonych w trakcie poprzedniego spotkania w marcu br. Z ramienia świętochłowickiej Policji w debacie uczestniczyli profilaktycy, dzielnicowy oraz Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji. Gościem specjalnym był Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Podczas wczorajszej debaty ewaluacyjnej pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” omówione zostały bieżące problemy mieszkańców, wnioski i spostrzeżenia z poprzedniej debaty inaugurującej oraz problematyka pseudokibiców. W spotkaniu, które odbyło się w świętochłowickim CKŚ Grota wzięli udział mieszkańcy Chropaczowa i Lipin. Mundurowi w trakcie przedsięwzięcia przypomnieli o innowacyjnych narzędziach do współpracy ze społeczeństwem takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której mieszkańcy mają możliwość sygnalizowania policji o zagrożeniach, występujących w ich najbliższym otoczeniu. Omówiono również aplikację „Moja Komenda”, ułatwiającą kontakt z dzielnicowymi. Dzięki tym rozwiązaniom stróże prawa mają dodatkową możliwość, aby poszerzyć wiedzę nie tylko na temat lokalnych oczekiwań społecznych, ale i poznać potrzeby mieszkańców. W debacie z ramienia świętochłowickiej Policji uczestniczył Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Seweryn Klimek oraz profilaktycy społeczni i dzielnicowy. Gościem specjalnym był Prezydent Miasta Świętochłowice Pan Daniel Beger. Nie zabrakło również służb miejskich.

W drugiej części debaty rozpoczęła się dyskusja z mieszkańcami wymienionych dzielnic, którzy chętnie zadawali pytania organizatorom oraz przedstawiali swoje spostrzeżenia w kwestii bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Aldona

  Nasze miasto umiera, brud, smród i ubóstwo ! Dworzec tonął w ciemnościach przez ileś dni, teraz ul. Polna ciemno jak....,gdzie my mieszkamy?

 • Mieszkaniec

  Zgadza się większość latarni stare które często gęsto oświetlają drzewa.Ale są zmiany oświetlony tunel pod dtś na Uroczysko,pytanie po jej.

 • qwerty

  Krajowa Mapa Zagrożeń?! Hahahaha dobre sobie, 4 razy nanosilem na mapę pewne sytuacje, jedno i to samo miejsce i co?! I ani jednego patrolu w tym miejscu, a na mapie status, że odrzucono czy cos w tym stylu. Ta mapa to jedna wielka fikcja... Wracając do bezpieczeństwa Lipin, przecież to jest śmiech... patrole Policji po 10 w ciągu dnia, gdzie prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożenia znikome, a wieczorem hmm jakby mniej tych patroli, tzn. wogóle! Nie wspominając o fakcie tzw. wjazdów kiboli na Lipiny, zastanawia mnie jedno dlaczego Policja nie zwieksza liczby patroli na Lipinach i Chropie w dniu meczowym czy to Górnika czy Ruchu, gdzie prawdopodbienstwo tzw. wjazdu kiboli jest największe.... Czy myślenie aż tak bardzo boli i wyciąganie wniosków...!? Policja ehhhh....

 • wodnik szuwarek

  Ten wspomniany portal to takie samo dno jak ten "naprawmy to"Jedna wielka ściema dla zamydlenia oczu że coś się dzieje. Ta ekipa to jedna wielka porażka dla tego miasta,kolejne pięć lat w d...ie.

 • azerty

  Co ma Krajowa Mapa Zagrożeń do obecnych władz miasta?! Bo jakoś nie widze związku...

 • Stop'eran

  Tego typu portale nie muszą działać. One muszą się sprzedawać (za środki publiczne bo nikt tego za własne nie kupi) To tak jak z tymi samymi znakami drogowymi stawianymi co 5 metrów.

 • Mieszkanka lipin

  Taka wielka debata że było 7 ludzi

 • lipiny

  Ty me..do lipińska. Na pewno dostaniesz pomroczności jasnej, jak będą się włamywać do twojego sąsiada i nie zdążysz zadzwonić na Filipinach. Odwaga przez internet, darmozjady jedne...

 • Mieszkaniec lipin

  Trza bylo przyjsc bylo by 8 ... a nie pisac anonimowo farmazony ...

 • voytek81

  a Ty 8 byłaś? a tak na serio - widać lata zaniedbań, tak właśnie mieszkańcy są "zaangażowani" w sprawy Naszego Miasta ..., takie jest niestety poczucie zależności i współudział w życiu Miasta i dla Miasta, że sami Mieszkańcy mogą coś stworzyć, w czymś uczestniczyć by było lepiej, sprawniej, ładniej, bezpieczniej ... lata zaniedbań i robienie ludziom wody z mózgu jak jest pięknie i cacy, a teraz społeczność lokalna ma wszystko gdzieś ...

 • ☆☆☆

  Brakuje Balusia i Davo ha ha ha

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.