Wiadomości z Świętochłowic

Za nami dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 5

  • Dodano: 2022-03-24 08:45, aktualizacja: 2022-03-24 09:05

W czwartek 17 marca o godz. 16:30 w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Dzień Otwarty. Przybyli goście to rodzice wraz z dziećmi – przyszłymi pierwszoklasistami. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania!

Gry, zabawy i zajęcia plastyczne

Podczas gdy rodzice uczestniczyli w spotkaniu z dyrekcją szkoły, dzieci zostały przyporządkowane do określonych grup, losując różnokolorowe kółka. Opiekę nad nimi przejęły nauczycielki aktualnych klas pierwszych: Katarzyna Leszczyńska, Agnieszka Żak – Berkowska (grupa I – kółka czerwone i żółte), Izyda Zaremba oraz szkolny logopeda Katarzyna Moś (grupa II – kółka niebieskie i zielone).

Dzieci uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną oraz muzyczno-ruchowych na sali gimnastycznej, a także w zajęciach plastycznych w salach lekcyjnych klas młodszych, gdzie kolorowały wiosenne kwiaty, którymi ozdabiały odznaki z logo szkoły do zawieszenia na szyjach.

Zwiedzanie szkoły

Następnie grupy wraz z opiekunami wróciły po rodziców na dalsze zwiedzanie szkoły, które odbywało się również z podziałem na grupy wraz z kolejnością zwiedzania (na zmianę). Grupa I udała się na pierwsze piętro, gdzie pokazane zostały sale językowe, biblioteka, gabinet logopedy i pedagoga szkolnego, pracownia komputerowa, sala do zajęć rewalidacyjnych oraz sala artystyczna, w której na tablicy multimedialnej przybyłym gościom został wyświetlony film prezentujący szkołę. W tym czasie grupa II została na parterze i zwiedzała sekretariat, sale lekcyjne do zajęć z edukacji wczesnoszkolnej, wyremontowane toalety (w tym również dla osób niepełnosprawnych), świetlicę szkolną oraz sale gimnastyczne. Goście mieli okazję zobaczyć również plac kreatywnej zabawy, ufundowany przez firmę Nivea oraz szkolny ogród – „Uczniogród”, miejsce stworzone przez uczniów i nauczycieli, szkolną „perełkę” przyrodniczą, której uroczyste otwarcie odbyło się w październiku 2021 roku. Rodzice zostali poinformowani o trwającej budowie boiska szkolnego, które najprawdopodobniej już od września tego roku będzie gotowe do użytku.

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 5 był bardzo udany. Zadowoleni rodzice oraz uśmiechnięte dzieci są tego najlepszym dowodem. Organizatorzy spotkania cieszą się, że mogli pokazać szkołę przyszłym uczniom SP5.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również