Wiadomości z Świętochłowic

Za nami pierwszy klubowy turniej rodziców dzieci należących do MKS Śląsk [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2024-01-03 11:15

Do klubu MKS Śląsk Świętochłowice uczęszcza blisko 300 dzieci w różnych rocznikach. Tym razem to jednak nie oni rywalizowali na boisku, a ich rodzice i opiekunowie! Sportowe zmagania 12 zespołów pozwoliły na wyłonienie zwycięzców.

Pierwszy klubowy turniej rodziców i opiekunów o Puchar Prezesa

W ostatnią sobotę roku, 30 grudnia o godzinie 9:00 odbył się pierwszy klubowy turniej rodziców i opiekunów dzieci należących do MKS Śląsk. Wszystkie grupy treningowe utworzyły drużyny składające się z ich bliskich, którzy rywalizowały ze sobą o Puchar Prezesa. Turniej został oficjalnie otwarty przez Prezydenta Świętochłowic.

– Tym razem to rodzice, nie dzieci, rywalizowali między sobą. Na sztucznej murawie do piłek dobiegli panowie i panie, ku uciesze licznie zgromadzonej widowni. Ale cóż się dziwić, skoro wśród tłumu znalazły się fanki ze swoją faną #matkiwariatki. Pozytywnej energii mogliby pozazdrościć niejedni rodzice – przekazał prezydent Świętochłowic Daniel Beger w mediach społecznościowych.

W turnieju wzięło udział 12 zespołów podzielonych na dwie grupy. Po zaciętej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców. Najlepsza okazała się drużyna rocznika 2019 i zajęć ogólnorozwojowych, która pokonała w finale zespół rocznika 2011.

– Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym, grającym i kibicującym! W całej inicjatywie brało udział około 300 osób w tym 120 grających! Kolejna edycja już latem – przekazali organizatorzy wydarzenia w mediach społecznościowych.

Prezydent Świętochłowic zapewnił z kolei, że kolejne zawody organizowane na zakończenie sezonu odbędą się już na nowym boisku na Skałce.

Koniecznie zobaczcie w naszej galerii, jak bawili się uczestnicy wydarzenia!

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: Daniel Beger, MKS Śląsk Świętochłowice

Komentarze (1)    dodaj »

  • Marlena

    Uznanie Panie Prezydencie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również