Wiadomości z Świętochłowic

Za znęcanie się nad konkubiną musi opuścić mieszkanie

  • Dodano: 2021-08-26 08:15, aktualizacja: 2021-08-26 06:27

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 73-letniego mężczyznę, który stosował przemoc domową wobec swojej partnerki. Pomimo podeszłego wieku nie stronił też od przemocy fizycznej. Gdy kobieta chciała przerwać milczenie, mężczyzna zagroził jej pozbawieniem życia. Teraz, decyzją prokuratora, musi on opuścić mieszkanie.

Grozi mu też kara do 8 lat więzienia

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie miasta. Tam zastali roztrzęsioną seniorkę. Mundurowi ustalili, że 73-letni partner kobiety znęca się nad nią od ponad dwóch lat. Regularnie wywoływał kłótnie, podczas których ubliżał swojej życiowej partnerce. Nie stronił też od przemocy fizycznej. Gdy kobieta wspomniała, że zamierza powiadomić Policję, senior złapał ją za szyję i zagroził pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali agresora i przewieźli do świętochłowickiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zatrzymania był trzeźwy. Następnie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad konkubiną oraz kierowania wobec niej gróźb karalnych. Wczoraj policjanci doprowadzili seniora do prokuratury. Aby zapobiec dalszej eskalacji jego agresji, na czas trwania postępowania karnego świętochłowiczanin musi opuścić mieszkanie. Mężczyzna został ponadto objęty policyjnym dozorem oraz zakazem wszelkich form kontaktu z pokrzywdzoną. Grozi mu też kara do 8 lat więzienia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Becia

    A może ten pan dostał jakieś zaburzenia psychiczne , proszę zrobić mu badania a nie od razu grozi mu więzienie

  • Rada

    No i w ten sposób można zdobyć mieszkanie Znajdź staruszka zamieszkaj z nim po pewnym czasie inicjuj kłótnie spraw by wyprowadzić go z równowagi Gdy będzie krzyczał daj mi wódki i zadzwoń na policję Mieszkanie twoje

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.