Wiadomości z Świętochłowic

Żakinada w Reju. Liceum zmieniło się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa

  • Dodano: 2023-02-14 06:00, aktualizacja: 2023-02-14 06:41

Na jeden dzień II Liceum Ogólnokształcące zmieniło się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa – REJ. Żakinada klas maturalnych z Harrym Potterem przypadła do gustu nawet mugolom.

Maturzyści II LO magiczny bal studniówkowy mają już za sobą

Teraz przyszedł czas na Żakinadę, aby tradycjom przed majowym egzaminem stało się zadość. Uczniowie Reja już nie raz  pokazali, że potrafią się dobrze bawić, więc wiadomo było, że i ta impreza będzie na wysokim poziomie.

Wszyscy adepci sztuki magicznej, którzy zgłębiają tajniki wiedzy, także tajemnej, w murach Liceum przy ul. Sudeckiej musieli podjąć wyzwanie udziału w Turnieju Magicznym, aby udowodnić, że są godnymi następcami odchodzącej klasy Czarodziejów. Pierwszym elementem rywalizacji był quiz ze znajomości każdego zakątka rejowego Hogwartu. Następnie odbyła się lekcja zaklęć magicznych u najlepszych nauczycieli w swoich dziedzinach, także tych od czarnej magii, czyli  matematyki. Kolejnym punktem Turnieju był mecz korytarzowego Quidditcha, z balonem w roli znicza oraz nauka słów hymnu maturzystów, który został wspólnie odśpiewany przez wszystkich adeptów Szkoły Magii i Czarodziejstwa – REJ. Na zwycięzców Turnieju czekał złoty puchar oraz magiczny bon z jednodniowym zaklęciem ochronnym na sprawdzian, kartkówkę bądź odpytywanie.  A na koniec musiała zabrzmieć „Belgijka” – bez niej żadna impreza w Reju nie może się odbyć – i porwała do tańca każdego młodego czarodzieja, nauczyciela czy mugola.

Jak powiedziała jedna z organizatorek, maturzystka Nicola Chrapek:

Rej to pod wieloma względami szkoła niczym Hogwart. Polecam ją każdemu, kto ceni w szkole dobrą atmosferę. Uczyć trzeba się wszędzie, ale w Reju bywa magicznie. Aż żal, że moja przygoda w tej szkole dobiega końca.

Pozytywna energia i dobra zabawa, która towarzyszyła uczestnikom Żakinady w II LO z pewnością wyczarowała maturzystom Patronusa na majowy egzamin dojrzałości.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Qwe

    A co na te czary kościół i minister Czarnek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również