Wiadomości z Świętochłowic

Zaostrzenie kar za przewinienia drogowe odczuli również obcokrajowcy

  • Dodano: 2022-02-08 06:00, aktualizacja: 2022-02-08 06:15

O tym, że na polskich drogach od nowego roku obowiązują surowsze kary za popełnione wykroczenia, przekonali się dwaj obcokrajowcy. Pierwszy pędził z prędkością 98 km/h przy ograniczeniu do 40, drugi - 23-letni Gruzin - prowadził pojazd niedopuszczony do ruchu. Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci ukarali mężczyzn mandatami karnymi w wysokości po 1500 złotych.

Od początku roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów karnych, który przewiduje wyższe mandaty za popełnione wykroczenia drogowe.

O tym, że kary są surowsze, tym razem przekonali dwaj obcokrajowcy

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki, podczas kontroli prędkości na ulicy Bytomskiej, zauważyli zbyt szybko przemieszczającego się volkswagena. Urządzenie do mierzenia prędkości wskazało w obszarze zabudowanym, na drodze z ograniczeniem do 40 km/h, wartość 98. Mundurowi zatrzymali osobówkę do kontroli. Za kierownicą siedział młody obywatel Rumunii. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Ponadto 20-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Do drugiego zdarzenia doszło dzisiaj około 2.00. Na ulicy Bytomskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej opla. Kierującym okazał się 23-letni obywatel Gruzji. Po chwili wyszło na jaw, że prowadził on pojazd niedopuszczony do ruchu. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali go grzywną na kwotę 1500 złotych. Samochód, którym podróżował, został odholowany.

Bezpieczna prędkość, to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, oprócz wysokiego mandatu, musi się również liczyć z utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

Komentarze (1)    dodaj »

  • weronika łukaszczyk

    Aż zaczęliście zmieniać ograniczenia z 40 do 30, bo coś ciężko uzbierać statystyki dla pana komedianta. Wprowadźcie ograniczenia do 0, wtedy pójdzie wam dużo łatwiej gnębienie ludzi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również