Wiadomości z Świętochłowic

Zapraszamy do konkursu "Zielona Ławeczka"

  • Dodano: 2020-05-12 07:00, aktualizacja: 2020-05-12 06:57

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w VI edycji ogólnopolskiego projektu grantowego „Zielona Ławeczka".

Celem jest zazielenianie miast poprzez tworzenie dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami. 

Coraz większa część społeczeństwa chce mieć wpływ na swoje otoczenie. Projekt "Zielona Ławeczka" stwarza możliwości, aby ogrody były tworzone z inicjatywy samych mieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami.

Wcześniejsze edycje „Zielonej Ławeczki" cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno społecznym, jak i medialnym. Fundacja Banku Ochrony Środowiska przekazała już ponad 100 tys. zł na rewitalizację zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków na polskich osiedlach. Dzięki temu powstało kilkadziesiąt przyosiedlowych mini ogrodów. Wszystkie stanowią chlubę mieszkańców, którzy pielęgnują je, starają się upiększać oraz powiększać.

Społeczności sąsiedzkie coraz częściej chcą być odpowiedzialne za otoczenie, w którym żyją. Zależy im na czystej, ładnej i zdrowej okolicy. Zakładają osiedlowe ogródki warzywne i szklarnie, zaczynają dbać o skwery i place zabaw, sadzą drzewa. Projekt "Zielona Ławeczka" ma pomóc mieszkańcom miast podjąć takie działania.

CO NALEŻY ZROBIĆ?

• Wybrać miejsce, które chcemy zmienić i namówić do tego sąsiadów. Trzeba pamiętać o uzgodnieniu prac z administratorem terenu.

• Przygotować projekt skweru lub ogrodu. Oprócz roślin, musi on uwzględniać zieloną ławeczkę, która będzie dostarczona przez organizatora. Do projektu należy dołączyć kosztorys jego realizacji oraz harmonogram.

• Do 17 maja 2020 roku należy zarejestrować się na stronie konkursu i zgłosić swój projekt.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie zielonalaweczka.pl. Wszystkie pytania możecie kierować na maila: laweczka@fundacjabos.pl lub pod numer 507 006 579. 

Zapraszamy do konkursu "Zielona Ławeczka"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również