Wiadomości z Świętochłowic

Zapraszamy na 16 edycję biznesowego forum Polska-Tajwan

  • Dodano: 2020-11-18 06:30, aktualizacja: 2020-11-18 06:44

Referat Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach w imieniu Krajowej Izby Gospodarczej oraz Chinese International Economic Cooperation Association (CIECA) serdecznie zapraszamy na 16 edycję biznesowego forum Polska-Tajwan (16th Taiwan-Poland Joint Business Council Meeting Online), które odbędzie się online, 19 listopada 2020 r. w godzinach 9.00-11:00.

Forum będzie doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą tajwańskich firm i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

W tym roku reprezentowane podczas forum będą następujące sektory:

  • Ochrona zdrowia / medycyna – W ostatnich miesiącach Tajwan stawiany jest także jako modelowy przykład walki z epidemią koronawirusa SARS-Cov-2 na świecie, zaprzęgając do walki m.in. big data, internet i aplikacje mobilne. Ochrona zdrowia i walka z pandemią przy użyciu najnowszych technologii będzie jednym z głównych tematów naszego forum!
  • Elektromobilność – Polska jest jednym z głównych producentów baterii do pojazdów i autobusów elektrycznych, a także podzespołów i części zamiennych do pojazdów w UE. Planuje także produkować własny samochód elektryczny „Izera”. Jesteśmy gotowi współpracować z tajwańskimi podmiotami w tym sektorze.
  • Zielone / odnawialne energie –  jest jednym z filarów programu „pięć plus dwa” dla innowacyjnych gałęzi przemysłu na Tajwanie. Rozwój energetyki odnawialnej jest silnikiem napędzającym transformację sektora energetycznego i wzrost gospodarczy. To także dynamicznie rozwijający się sektor w Polsce!

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o wcześniejszą rejestrację on-line.

Forum odbędzie się w języku angielskim, za pośrednictwem platformy „Cisco Webex”.

Zapraszamy do dyskusji dotyczącej wyżej wymienionych sektorów oraz do udziału w rozmowach biznesowych z tajwańskimi podmiotami! Dodatkowe pytania należy kierować na adres: msasiak@kig.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również