Wiadomości z Świętochłowic

Żar leje się z nieba. Do kiedy możemy spodziewać się upałów?

 • Dodano: 2018-07-31 10:30

Od kilku dni nad Polską panuje iście tropikalna aura – w ciągu dnia żar leje się z nieba, a utrzymująca się duchota zwiastuje popołudniowe i wieczorne burze. Dzisiaj i jutro słupki rtęci mogą znowu przeskoczyć 30 stopni, a czego możemy spodziewać się w kolejnych dniach?

Kulminacja upałów ma przypaść na środę, więc przynajmniej jeszcze przez dwa dni słońce nie będzie nas oszczędzało. Wysoka wilgotność powietrza przy takich temperaturach przekłada się na kiepskie samopoczucie, zwłaszcza wśród osób wrażliwych na taką aurę. Niestety ten upalny front atmosferyczny przemieszcza się bardzo wolno, a przez to gorące i wilgotne powietrze towarzyszy nam już od jakiegoś czasu.

Jak uczy doświadczenie, prognozy, zwłaszcza te długoterminowe, są raczej mało wiarygodne, przyjrzyjmy się jednak temu, co zapowiadają najpopularniejsze serwisy pogodowe.

Widziałeś coś ciekawego? Daj Cynk! Nagrodzimy Twoją aktywność Daj Cynk

Serwis Twoja Pogoda zapowiada utrzymujący się upał co najmniej do końca tygodnia, a więc do 5 sierpnia, później temperatura ma spaść o kilka stopni, a temperatury w okolicach 25 stopni możemy spodziewać się dopiero około 10 sierpnia.

Zdecydowanie bardziej optymistyczna jest prognoza serwisu TVN Meteo, gdzie ulgę powinniśmy odczuć już w piątek, bo temperatura ma spaść wtedy do 26 stopni i na takim poziomie powinna utrzymać się co najmniej przez następny tydzień.

Z kolei według serwisu Pogoda Interia temperatura dzisiaj nie przekroczy 30 stopni, nastąpi to dopiero jutro, zaś w kolejnych dniach możemy już spodziewać się ochłodzenia.

Dla odmiany na Onecie kulminacja upałów nastąpi właśnie w czwartek, a jakiegoś sensownego spadku temperatur możemy spodziewać się dopiero w przyszłą środę.

Jak widać nie ma w tych prognozach żadnego sensu i logiki, a prognozy tak bardzo od siebie odstają, że trudno jednoznacznie odpowiedzieć, kiedy możemy spodziewać się ochłodzenia. Jedno jest pewne, najbliższe dwa dni będą bardzo męczące, więc należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu i rozsądnym korzystaniu ze słońca.

Więcej na temat radzenia sobie z upałami można przeczytać w tym artykule.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Radek

  Cudowne artykuły o Świętochłowicach. Aż chce się czytać o tych inwestycjach, o problemach mieszkańców czy o władzach miasta. Dziennikarstwo na najwyższym poziomie. Do widzenia.

 • zimne piwo

  a co na Lipinach nie ma upałów?

 • Fokus

  A takie były zapowiedzi autora materiału

 • Kreolska Krew

  rozumiem, że jak piszą o remontach, dotacjach i innych akcjach to Radkowi klapki na oczy opadają? Bo przecież za Kostempskiego nie może być nic dobrze. Albo kolejny niezadowolony że kilka drzew na Hugobergu wycięli i za mało lamentu na ten temat na facebooku było? niebawem wybory to bedziesz mogł zagłosować na jakiegoś wybawiciela.

 • Macgyver

  Dokładnie tak dno wraz z odwiertami!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również