Wiadomości z Świętochłowic

Zastraszali świadka grożąc m.in pozbawieniem życia. Akcja CBŚP i Prokuratury Krajowej

 • Dodano: 2019-02-05 09:15

Pięć osób zatrzymanych podejrzanych m.in. o groźby pozbawienia życia czy uszkodzenie mienia, to efekt działań CBŚP i Prokuratury Krajowej.

Z ustaleń śledczych wynika, że przestępcze działania miały na celu wywarcie wpływu na pokrzywdzonych w związku ze składanymi przez nich wyjaśnieniami w innym postępowaniu. Zatrzymani mają związek z pseudokibicami jednego ze śląskich klubów sportowych.

Pościg samochodem, maczety i strzały...

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Katowicach wspólnie z prokuratorami Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, wyjaśniają okoliczności zdarzenia do którego doszło w Świętochłowicach, w nocy z 30 na 31 grudnia 2018 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że wówczas podczas pościgu za samochodem, którym poruszali się pokrzywdzeni, napastnicy okazywali maczetę oraz oddawali w ich kierunku strzały z nieustalonej broni i rac. Dodatkowo, postępowanie obejmuje inne zachowania ukierunkowane na zakłócenie prawidłowego toku śledztwa, takie jak groźby kierowane między innymi pod adresem jednego z pokrzywdzonych oraz jego konkubiny oraz zniszczenia elewacji budynków położonych w Świętochłowicach.

Policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji, wsparci przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w tym z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 25 lat. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania policjanci znaleźli maczety, broń gazową, znaki propagujące treści faszystowskie oraz niewielkie ilości narkotyków. Wszystko to zostało zabezpieczone jako materiał dowodowy w sprawie.

Mężczyznom postawiono zarzuty

Czterech z mężczyzn usłyszało w Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zarzut kierowania gróźb pozbawienia życia oraz przemocy w stosunku do pokrzywdzonych i narażenia ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w celu wywarcia wpływu na pokrzywdzonych w związku z treścią składanych przez nich wyjaśnień w innym postępowaniu. Zarzuca się im również uszkodzenie pojazdu. Dodatkowo dwóch z nich usłyszało zarzut udziału w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Natomiast piątemu z zatrzymanych przedstawiono cztery zarzuty dotyczące kierowania gróźb pozbawienia  życia poszkodowanym, w celu wywarcia wpływu w związku z treścią składanych przez nich wyjaśnień w innym postępowaniu oraz dwukrotnego uszkodzenia elewacji budynków poprzez naniesienie na nich napisów.

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • Sylla

  Tak dalej chlopaki wszystkich wypuscic

 • Domagajacy

  Gnoi do ciezkich robot o suchym chlebie I wodzie na20 lat

 • Renilka

  Chuliganów surowo ukarać.Bandytyzm i chuligaństwo zataczają coraz szersze kręgi.

 • John

  grzywna boOdnosnie tych ,ktorzy niszcza elewacje,wystarczy przejrzec nagrania z monitoringu i "graficiarz" jest znany.Jezeli za malo jest kamer zainstalowac wiecej. Nie karac zadnym aresztem lub grzywna bo to nie kara.Niech sam usunie szkode i to na swoj koszt..

 • ex

  Tymczasem w Piaśnikach pojawiły się znane napisy Baluś cw*l, popisany budynek poczty, piekarni, okoliczny blok oraz nawet słup ogłoszeniowy. Jak widać idiotów dalej nie brakuje, powinni ich wyłapać co do jednego i tylko solidne pałowanie plus odśnieżanie ulic. Może by się idiota jeden z drugim zastanowił zanim weźmie spray do ręki. Na prawdę nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby takie malunki robić - na pewno nie mózg, tego to nawet wielkości orzecha włoskiego nie mają. Patologia totalna.

 • John

  A ten piszący gdyby tego Balusia spotkał to by na[...] w gacie...

 • img

  Naucz się czytać ze zrozumieniem najpierw, a potem komentuj.Chyba, że chodziło ci o piszącego te bazgroły na murach, a nie autora postu. Baluś jest tu niejako ofiarą tych bazgrołów. Choć sam zapewne jest nie lepszy, ale dzięki jemu zeznaniom udało się posadzić sporo osób. Choć nie popieram kablowania, to w tym wypadku akurat wyszło na dobre. Stop idiotom!!!

 • a.

  Popieram, moje dziecko idąc do szkoły ogląda to codziennie! łapy takim uwalić!! i niechby to potem sami z tych ścian zdrapywali!! Niech ktos cos z tym w końcu zrobi...

 • Ave

  Bez aluzji, ale Twoje jak i innych dzieci w tej szkole czytają i słyszą gorsze rzeczy...

 • Pako

  Chyba u Ciebie na Lipinach tak słyszą

 • Macgyver

  Szczere gratulacje dla Policji! Nareszcie będzie spokój z niszczeniem elewacji kretyńskimi napisami. Brawo Policja. Szkoda że z plotkarami wiejskimi nie da się takiego porządku zrobić.

 • Karma

  Panie, wolę, żeby moje podatki i opłaty szły na elewacje niz ochronę dwóch debili jeżdżących bez prawa jazdy po nocach i szukający zaczepki.

 • Wiola

  Szkoda tylko że to świadek koronny niszczy elewacje jest na gorącym na zdjęciach i nikt z tym nic nie zrobił

 • Ela

  Kto "nic z tym nie zrobił" ?....właśnie piszą, że zrobili z tym porządek

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.