Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Zebrali 3,5 tysiąca na terapię podopiecznych Centrum Horyzont

 • Dodano: 2017-11-28 14:00

Były występy artystyczne, wystawa prac, charytatywna aukcja oraz kiermasz świąteczny. 24 listopada udało się zebrać 3,5 tysiąca złotych na rzecz podopiecznych Centrum Horyzont.

W piątek w MDK odbył się pierwszy wernisaż pracy plastyczno-artystycznej podopiecznych z Centrum Terapii i Edukacji Horyzont. W programie znalazł się kiermasz świąteczny oraz aukcja charytatywna. Licytować można było prace podopiecznych Centrum-niektóre z nich "sprzedano" za 150 złotych!

80 proc. naszych podopiecznych to dzieci z autyzmem, kilkoro cierpi na zespół Downa. Pomagamy rodzicom, którzy napotykają nie tylko na bariery finansowe, ale też społeczne. Zajmujemy się terapią, to m.in. terapia integracji sensorycznej oraz promujemy wiedzę na temat autyzmu. Niestety świadomość społeczeństwa jest na bardzo niskim poziomie  - mówił Michał Niezgoda Fundacji Pomóc Więcej, której świętochłowicka siedziba znajduje się przy ulicy Chopina 39

Tego wieczoru na scenie MDK pojawiło się wiele osób, ukoronowaniem był występ zespołu integracyjno-terapeutycznego "Jestem Tu".

Dzisiejszy koncert jest podsumowaniem rocznej pracy Centrum Terapii i Edukacji. "Jestem tu" to kolejny projekt edukacyjno-terapeutyczny, zespół tworzą terapeuci jak i ich podopieczni - mówił Grzegorz Gniełka, świętochłowicki radny, współorganizator koncertu oraz wiceprzewodniczący Stowarzyszenia na rzecz autyzmu Kokardka, które ma obecnie 25 podopiecznych.

Podczas piątkowego wydarzenia udało się zebrać 3,5 tysięcy złotych. Uzyskana kwota zostanie przekazana na terapię podopiecznych Centrum.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec

  Kto i kogo pytał z mieszkańców bloku o lokalizację tej fundacji. Samowola pod naszymi oknami, wszyscy ponosimy duże koszty funduszu remontowego, czynszów a na klatce schodowe wieczny bałagan. Ile fundacja płaci za wynajem, czy ktoś pokrywa różnicę ?

 • Inspektor

  Nie ma idealnych ludzi, nie ma też idealnego systemu kontrolnego.Rozwiązaniem mogło by być wprowadzenie oświadczeń majątkowych jakie zobowiązani są składać osoby publiczne. Przedstawiciele organizacji prowadzących wszelkie zbiórki, korzystające z różnych dotacji winny rozliczać się ze swego majątku, składać coroczne oświadczenie o swoich dochodach, posiadanym majątku, zaciąganych kredytach to mogło by w znaczący sposób ograniczyć wszelkie próby nieuczciwych działań. Uczciwi zdecydowanie by zyskali, nieuczciwi zostali by wykluczeni. Dla tych uczciwych nawet bez takich rozwiązań nie powinno być problemem ujawnienie z czego się utrzymują itp.

 • Ostrożny

  Ludzie mają bardzo ograniczone zaufanie do wszelkich Fundacji i Stowarzyszeń. Zakres i możliwości kontroli są dość ograniczone, często się słyszy o wykorzystywaniu pozyskiwanych środków na cele inne niż w założeniu. Warto przedstawiać oprócz założeń oraz działalności również dane dotyczące sfery finansowej to może bardzo pomóc w zachęcie ostrożnego społeczeństwa do wspierania.

 • Ave

  Świetna wiadomość!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.