Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Zespół Akrobatyczno-Taneczny ma już 25 lat!

 • Dodano: 2017-10-12 10:30, aktualizacja: 2017-10-13 11:27

Zespół Akrobatyczno-Taneczny, działający w Domu Sportu w Lipinach, ma już 25 lat! To kilka pokoleń dziewcząt i setki występów, także za granicą. Początki były jednak trudne...

Zespół Akrobatyczno-Taneczny powstał na przełomie 1992 i 1993 roku. Początki były trudne - opiekunka grupy, Jadwiga Garbaciok, we własnym zakresie kupowała stroje gimnastyczne i taneczne oraz sportowe obuwie. Sprzęt i materace sportowe zakupiono dzięki wsparciu miasta.

Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci i młodzież w wieku od 7 do 17 roku życia. To połączenie wychowania fizycznego, muzycznego i estetycznego.

Zajęcia obejmują podstawy akrobatyki w tym pojedynczych elementów, układów solowych i zespołowych, podstaw rytmiki, tańca współczesnego, a także...yogi! - wylicza kierująca zespołem Jadwiga Garbaciok, obecnie pełniąca także funkcję radnej

Codziennie nowe konkursy z nagrodami Graj

Zespół wielokrotnie występował ze swoim programem artystycznym przed szeroką publicznością np. z okazji Dnia Dziecka w Chorzowie, Dnia Matki w Domu "Złotej Jesieni" czy na zakończenie roku szkolnego w placówkach oswiatowych. Zespół zaprezentował się także przed gośćmi z holenderksiego Heiloo. Za całokształt pracy zespołu, dziewczęta zostały nagrodzone wyjazdem do Kopenhagi w 2003 roku, a rok później do Sztokholmu, gdzie nie tylko prezentowały swoje umiejętności, ale także promowały Świętochłowice.

Zespół z sukcesami brał udział w zawodach, m.in w:

 • Miejskich Przeglądach Artystycznych w MDK w Świetochłowicach
 • Miejskim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych (I miejsce- breakdance)
 • wojewódzkim Zlocie  Ognisk i klubów Rekreacyjno-sportowych TKKF Województwa Śląskiego w Jastrzębiu-Zdroju
 • Międzywojewódzkich Eliminacjach Tańca w Olkuszu, zdobywając II miejsce
 • Wojewódzkim Festiwalu Zespołów Artystycznych w Pałacu Młodzieży w Katowicach - wyróżnienie I stopnia
 • Konkursie Tańca w DK "Grota" (I miejsce 1999r., I miejsce 2002r.)
 • Miejskich Zawodach Akrobatycznych w Świętochłowicach - gimnastyczki zdobyły I miejsce

Następna informacja

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • jadwiga

  Cieszę,że mogę nadal przygotowywać nastepne pokolenie do ich być może dalszej kariery sportowej,,Sporo absolwentek podjęło dalszą naukę w Klubie gimnastycznym Sokolnia z Chorzowa , w Szkole Baletowej w Bytomiu ,czy też na AWF w Katowicach i w Krakowie oraz w Studium Cyrkowym w Julinku koło Warszawy. Pragnę podziękować rodzicom gimnastyczek,którzy bardzo wspierają działania zespołu..

 • Sylwia

  Fantastyczne :) swoją drogą znam Panią Jadwigę i powiem, że tyle serca ile daje dzieciom to niesamowite. Dziękuję że jest Pani :)

 • Jadwiga

  Treść komentarzaCieszę ,ze mogę nadal przygotowywać nastepne pokolenie do ich być może dalszej kariery sportowej,,Sporo absolwentek podjęło dalszą naukę w Klubie gimnastycznym Sokolnia z Chorzowa w Szkole Baletowej w Bytomiu ,czy też na AWF w Katowicach i w Krakowie oraz w Studium Cyrkowym w Julinku koło Warszawy. Pragnę podziękować rodzicom gimnastyczek,którzy bardzo wspierają działania zespołu..Lubię to! · Odpowiedz · Przed chwilą

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.