Wiadomości z Świętochłowic

Zespół Edukacji Wspomagającej zyskał nową pracownię logopedyczną

  • Dodano: 2024-01-19 13:15

W Zespole Edukacji Wspomagającej nastąpiło oficjalne otwarcie nowej pracowni logopedycznej! W uroczystości brał udział prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Dobrze wyposażona pracownia

Od teraz uczniowie Zespołu Edukacji Wspomagającej mogą korzystać z nowoczesnej pracowni logopedycznej. W otwarciu sali pełnej wielu wartościowych pomocy dydaktycznych, udział wziął prezydent miasta, Daniel Beger.

- Dzięki temu uczniowie mogą korzystać ze specjalistycznego wsparcia  w komfortowych warunkach i z użyciem nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Z pewnością to kolejny element, który zachęci uczniów klas ósmych do szkolenia się w świętochłowickich szkołach branżowych – czytamy w mediach społecznościowych prezydenta.

Uczniowie uroczyście przecięli wstęgę, a następnie zaprezentowano zaproszonym gościom pomoce dydaktyczne, które będą przez lata służyły kolejnym pokoleniom uczniów. 

Zespół Edukacji Wspomagającej

Placówka oferuje zajęcia specjalistyczne stymulujące rozwój uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Są to między innymi zajęcia socjoterapeutyczne, korekcji wad wymowy, a także zajęcia metodą integracji sensorycznej. Co istotne, szkoła bardzo dba o swoich przyszłych absolwentów pod kątem przyszłego zawodu. Uczniowie, którzy ukończą 8. klasę i przystąpią do egzaminu OKE, mogą kształcić się w różnych zawodach.

Dzieci mogą liczyć na wsparcie i pomoc psychologa, pedagoga, logopedy oraz szkolnej higienistki. Placówka zatrudnia również tyflopedagogów oraz surdopedagogów. Wszyscy nauczyciele posiadają pełne kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki oraz nauczanych przedmiotów.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Papa

    Już niedługo P. Beger może się pakować :) yupi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również