Wiadomości z Świętochłowic

Złodziej skutera w rękach świętochłowickich policjantów

  • Dodano: 2020-10-21 06:15, aktualizacja: 2020-10-20 14:34

Skrupulatna praca śledczych z miejscowej komendy doprowadziła do zatrzymania złodzieja motoroweru.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu kradzieży. Teraz grozi mu 5 lat za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W minionym miesiącu świętochłowiccy kryminalni przyjęli zgłoszenie o kradzieży skutera o wartości około 2 tys. zł. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w dzielnicy Śródmieście Wschód. Zgłaszający, szczegółowo opisał jego cechy charakterystyczne oraz wskazał miejsce kradzieży. Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wszczęli dochodzenie w tej sprawie. Skrupulatna praca mundurowych doprowadziła ich do jednego z punktów złomu znajdujących się w sąsiadującym mieście, gdzie odzyskano skradziony jednoślad. Następnie kryminalni ustalili wizerunek i dane złodzieja. Jak się okazało, sprawcą kradzieży skutera jest 31-letni mieszkaniec Chorzowa. W dniu wczorajszym mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Już tego samego dnia, zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia. Wkrótce o jego losie zadecyduje sąd.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Zdziwiony

    Mamy w Świonach dzielnicę "Śródmieście Wschód"? Byłem przekonany, że są Piaśniki, Chropaczów, Lipiny, Zgoda i Centrum. A tu nagle Śródmieście Wschód. Czyli na logikę jest też Śródmieście Zachód i Śródmieście bezkierunkowe? Czy też mamy jeszcze Śródmieście Południe i Północ?? Co Wy tam bierzecie?

  • Leszek Luranc

    No właśnie a on może tylko chciał coś tym skuterem przewieść na złomowiec...

  • Że świon

    No tak jak kraść lub defrałdować to miliony to nic nie grozi.np za wybory korespędecyjne,za maseczki nie spełniające norm za nie istniejące respiratory. A tu [...]zik za 2koła i wielkie halo -5 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również