Wiadomości z Świętochłowic

Złodziej skutera w rękach świętochłowickich policjantów

  • Dodano: 2020-10-21 06:15, aktualizacja: 2020-10-20 14:34

Skrupulatna praca śledczych z miejscowej komendy doprowadziła do zatrzymania złodzieja motoroweru.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu kradzieży. Teraz grozi mu 5 lat za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W minionym miesiącu świętochłowiccy kryminalni przyjęli zgłoszenie o kradzieży skutera o wartości około 2 tys. zł. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w dzielnicy Śródmieście Wschód. Zgłaszający, szczegółowo opisał jego cechy charakterystyczne oraz wskazał miejsce kradzieży. Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wszczęli dochodzenie w tej sprawie. Skrupulatna praca mundurowych doprowadziła ich do jednego z punktów złomu znajdujących się w sąsiadującym mieście, gdzie odzyskano skradziony jednoślad. Następnie kryminalni ustalili wizerunek i dane złodzieja. Jak się okazało, sprawcą kradzieży skutera jest 31-letni mieszkaniec Chorzowa. W dniu wczorajszym mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Już tego samego dnia, zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia. Wkrótce o jego losie zadecyduje sąd.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Zdziwiony

    Mamy w Świonach dzielnicę "Śródmieście Wschód"? Byłem przekonany, że są Piaśniki, Chropaczów, Lipiny, Zgoda i Centrum. A tu nagle Śródmieście Wschód. Czyli na logikę jest też Śródmieście Zachód i Śródmieście bezkierunkowe? Czy też mamy jeszcze Śródmieście Południe i Północ?? Co Wy tam bierzecie?

  • Leszek Luranc

    No właśnie a on może tylko chciał coś tym skuterem przewieść na złomowiec...

  • Że świon

    No tak jak kraść lub defrałdować to miliony to nic nie grozi.np za wybory korespędecyjne,za maseczki nie spełniające norm za nie istniejące respiratory. A tu [...]zik za 2koła i wielkie halo -5 lat.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.