Wiadomości z Świętochłowic

Złodziej zatrzymany dzięki obywatelskiemu ujęciu

  • Dodano: 2020-11-09 08:15, aktualizacja: 2020-11-09 06:47

Mundurowi świętochłowickiej komendy zatrzymali 28-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej.

Mężczyzna został ujęty przez jednego z lokatorów budynku, w którym próbował włamać się do pomieszczeń piwniczych i splądrować ich zawartość. Jak się okazało, nie jest to jego pierwsze przewinienie, dlatego odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Na początku tygodnia policjanci ze świętochłowickiej komendy zostali wezwani na interwencję do budynku w dzielnicy śródmieście. Tam zastali jednego z lokatorów, który ujął 28-latka na zniszczeniu drzwi do pomieszczeń piwnicznych. Jak się później okazało, mieszkaniec Rudy Śląskiej usiłował dokonać kradzieży z włamaniem. Zatrzymanego mężczyznę przewieziono do jednostki policji a następnie do policyjnego aresztu. W minioną środę usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat za kratami. To nie pierwsze tego typu przewinienie na koncie rudzianina. Jego działanie w warunkach recydywy może spowodować zwiększenie kary nawet o połowę. Wkrótce odpowie przed sądem.

Na szczególne uznanie zasługuje świadek zdarzenia, który wykazał się odwagą i właściwą obywatelską postawą. Dzięki temu, że zareagował i nie zaakceptował, sprawca tego zdarzenia nie uniknie odpowiedzialności.

Zobacz nagranie

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Acab

    S m i e r c konfiturom

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.