Wiadomości z Świętochłowic

Złodziej zatrzymany dzięki obywatelskiemu ujęciu

  • Dodano: 2020-11-09 08:15, aktualizacja: 2020-11-09 06:47

Mundurowi świętochłowickiej komendy zatrzymali 28-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej.

Mężczyzna został ujęty przez jednego z lokatorów budynku, w którym próbował włamać się do pomieszczeń piwniczych i splądrować ich zawartość. Jak się okazało, nie jest to jego pierwsze przewinienie, dlatego odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Na początku tygodnia policjanci ze świętochłowickiej komendy zostali wezwani na interwencję do budynku w dzielnicy śródmieście. Tam zastali jednego z lokatorów, który ujął 28-latka na zniszczeniu drzwi do pomieszczeń piwnicznych. Jak się później okazało, mieszkaniec Rudy Śląskiej usiłował dokonać kradzieży z włamaniem. Zatrzymanego mężczyznę przewieziono do jednostki policji a następnie do policyjnego aresztu. W minioną środę usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat za kratami. To nie pierwsze tego typu przewinienie na koncie rudzianina. Jego działanie w warunkach recydywy może spowodować zwiększenie kary nawet o połowę. Wkrótce odpowie przed sądem.

Na szczególne uznanie zasługuje świadek zdarzenia, który wykazał się odwagą i właściwą obywatelską postawą. Dzięki temu, że zareagował i nie zaakceptował, sprawca tego zdarzenia nie uniknie odpowiedzialności.

Zobacz nagranie

Komentarze (1)    dodaj »

  • Acab

    S m i e r c konfiturom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również