Wiadomości z Świętochłowic

Zmiana organizacji ruchu w rejonie wiaduktu na ul. Wojska Polskiego

 • Dodano: 2023-06-02 13:30

W nocy z 2 na 3 czerwca zostanie zmieniony sposób organizacji ruchu w rejonie wiaduktu kolejowego na ulicy Wojska Polskiego przy skrzyżowaniu z Katowicką. Zmiana jest związana z remontem torowiska. 

Remont torowiska wzdłuż ulicy Wojska Polskiego

W nocy z piątku na sobotę (2 na 3 czerwca) planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związanej z remontem torowiska tramwajowego w ciągu ul. Wojska Polskiego. 

- Prace będą odbywać się w weekend, w dniach 3 i 4 czerwca 2023 r. W związku z zakresem remontu wyłączony z ruchu zostanie fragment jezdni pod wiaduktem kolejowym, na którym zabudowane jest torowisko tramwajowe. Przejazd pod wiaduktem będzie możliwy jedynie dla pojazdów jadących od ul. Katowickiej - czytamy na stronie KMP Świętochłowice. 

Dla pojazdów jadących w kierunku ul. Katowickiej od strony ul. Wojska Polskiego i ul. Hajduki została wyznaczona trasa objazdowa ulicami: Metalowców, Bankową, Bytomską, Dworcową i Szkolną.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Ze Świon

  Nareszcie, a już myślałem, że w związku z budową nowego wiaduktu i centrum przesiadkowego, nie będzie się już im opłacać wymiana starych szyn pod tym wiaduktem. Już 20 lat temu, w tym samym miejscu co teraz, jest tam taka wyrwa przy szynie, najczęściej w tym samym miejscu, skrzywiłem felge i rozwaliłem przegub.

 • Olo

  Ale tam nie wymieniają szyn, tylko asfalt na torowisku.

 • :DDDDDDDDDD

  Dobry kierowca z ciebie, dobrze że nie zburzyles wiaduktu.

 • Ze Świon

  Dzień wcześniej dziury nie było, jechałem akurat po deszczu, tory zalane i nie było widać. Wystarczy? Albo jeszcze sie do czegoś przyczepisz?

 • gość

  to ja tylko dodam, że asfalt tam to raczej sprawa tramwajów śląskich, bo chodzi o torowisko i dodatkowo przez ostatnie 20 lat nie raz naprawiano tam nawierzchnię. jeszcze pytanie osobiste: jeździsz tico? że w dziury wpadasz...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również