Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Znamy już wyniki tegorocznych matur!

 • Dodano: 2018-07-16 10:15, aktualizacja: 2018-07-16 11:47

Tegoroczni maturzyści odebrali już swoje świadectwa dojrzałości. Jak w tym roku poszły egzaminy maturalne?

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała dane dotyczące zdawalności egzaminu maturalnego 2018 w powiatach i gminach województwa śląskiego. Świętochłowice plasują się na 11 miejscu na liście regionów (woj. śląskiego) o najwyższej zdawalności. W tym roku do egzaminów przystąpiło łącznie 156 uczniów, z czego maturę zdało 125, co daje 80,13 proc. Lepsze wyniki uzyskali m.in.: maturzyści z Chorzowa (82,23 proc.), Gliwic (82,39 proc.), powiatów cieszyńskiego (85,55 proc.) i żywieckiego (82,34 proc.). Najlepszy wynik osiągnęli uczniowie z Bielska-Białej (82,39 proc.). W całym województwie do testów przystąpiło łącznie 27402 uczniów, a egzaminy pozytywnie przeszło 21663 z nich, co daje 79,06 proc. zdawalności.

Uczniom w całym mieście wyjątkowo dobrze poszedł egzamin dojrzałości z języka polskiego. Zdało go ogółem 97,44 proc. z nich. „Królowa nauk”  wypadła trochę gorzej. Matematykę zdało 84,62 proc. uczniów. Młodzi mieszkańcy Świętochłowic płynnie posługują się językiem angielskim – 97,37proc. zdało test na poziomie podstawowym. Egzamin z języka niemieckiego zdało 100% tegorocznych maturzystów!

Wyniki szkół:

A Wam jak poszły egzaminy maturalne? Pochwalcie się nam w komentarzach!

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Segal

  Wina po stronie nauczycieli w 99%, zajmują się polityką, pół rady miasta to nauczyciele, festyny, imprezy, wycieczki itp. a potem domowe korepetycje ..

 • Googoo

  Rej zszedł na psy po powstaniu klas mundurowych. "żołnierzykom" się nie chce uczyć i zaniżają średnią.

 • Mariola

  Nauczyciele uczniów nie ruszą, bo są zastprzez obecnie obowiązujące prawo To uczniowie w większości mają prawa a nie obowiązki. Poziom wyznaczają tzw klasy mundurowe, które są oczkiem w głowie dyrektora szkoły. "Mundurowi" zamiast się uczyć musztrują się do różnych parad organizowanych z okazji świąt państwowych, miejskich i kościelnych, które uświetniają swoją obecnością. Podsumowując, uczeń uczy się dla siebie a nie dla nauczycieli czy szkoły i nie zdając matury ponosi konsekwencje swojej lekkomyślności. Wina jest po ich stronie. Owszem poziom nauczanie, zaangażowanie nauczycieli też, ale... dzisiejszy system oświaty leży na łopatkach. Tyle wolnego ile teraz mają uczniowie nigdy nie było, dziesięciodniowe szkolne wycieczki do Bibionne we Włoszech albo do Dalmacji w Chorwacji, też nie służą zdobywaniu wiedzy koniecznej do zdania matury. Kto chce mieć łatwe uczenie się wybiera Reja, a kto chce zdać maturę idzie do Kochanowskiego albo Salezjan (choć tam też religijnych świąt jest sporo).

 • xyz

  Też mnie to zaciekawiło, że Rej tak słabo. Zawsze Rej i Kochan to była elita, teraz jak widać poziom trzyma tylko Kochan, a Rej spada na "łeb i szyję". Co się stało z tą szkołą?

 • Adrian

  25% i 45% sory ale takie szkoły powinny pierwsze co zrobić to zwolnić nauczycieli, albo pensje obniżyć o połowę. W d... się im poprzewracało bo chcą więcej zarabiać, a jak widać nie umieją dzieci uczyć. Miasto powinno zrobić z tym porządek - rozumiem jeszcze Liceum dla dorosłych, ale LO Reja - porażka i szkoła do likwidacji. Niech tam wróci SP5 - więcej pożytku z tego by bylo.

 • Dawna uczennica II LO

  Najlepiej zwalić winę na nauczycieli zamiast przyznać, że uczniowie to lenie..

  • Dawna uczennica II LO
   2018-07-18 00:55
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.