Wiadomości z Świętochłowic

Znamy wyniki II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Duży zastrzyk gotówki dla miasta

 • Dodano: 2022-05-31 07:45, aktualizacja: 2022-05-31 08:02

Daniel Beger, prezydent Świętochłowic, podzielił się na swoich mediach społecznościowych dobrymi wieściami. Miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości 29 950 000 złotych. Kwota ta zostanie przeznaczona na budowę i modernizację obiektów w mieście.

Duże kwoty na inwestycje

W poniedziałek, 30 maja poznaliśmy wyniki II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Miasta, gminy, powiaty oraz województwa mogły składać wnioski o bezzwrotne dofinansowanie inwestycji publicznych. Prezydent Świętochłowic, Daniel Beger, ogłosił, że miasto otrzymało niemalże 30 milionów złotych

- Dziękuję Prezesowi Rady Ministrów Mateuszowi Morawieckiemu, Posłowi Kamilowi Bortniczukowi, wojewodzie śląskiemu oraz śląskim parlamentarzystom za wsparcie działań, dzięki którym Miasto Świętochłowice może wreszcie rozwijać się i realizować inwestycje wyczekiwane przez mieszkańców od wielu lat. – czytamy w poście zamieszczonym przez Daniela Begera.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Dofinansowanie otrzymane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, może zostać przeznaczone na przykład na modernizację i budowę dróg, szkół, przedszkoli i żłobków, ścieżek rowerowych bądź infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Daniel Beger ogłosił, że 25 milionów z dofinansowania zostanie wykorzystane na budowę wielofunkcyjnej hali sportowo-widowiskowej na terenie OSiR Skałka. Pozostałe 4 950 000 pokryje koszty rewitalizacji oraz remontu kamienic w mieście.

Komentarze (8)    dodaj »

 • BK

  INWESTYCJE , REMONTY , BUDOWY PO CO TO - ZA DELFINA TO SIE W UM PILO , FESTYN SIE ZROBILO I CZESC .....

 • Ludek

  A może by tak na remonty domów i ogrzewanie miejskie dla wszystkich.Nie, najbardziej potrzebne są ścieżki rowerowe. Porażka

 • Milioner

  Hala, na co komu. Spędy przed wyborcze? Czy miasto będzie stać na jej utrzymanie? A może tak trochę kasy na wyremontowanie ścieżek spacerowo-rowerowych wokół stawu na Skałce?

 • B.K

  Adam T . Dno polityki !!!

 • Endriu

  Ta hala sportowa to marzenie każdego mieszkańca Świętochłowic.

 • Panda

  Czyli ochłapy na rewitalizację naszego zapuszczonego miasta, a krocia na halę sportową, którą wykorzysta się parę razy w roku.

 • tak

  kamienice tak wygladaja bo część ROSZCZENIOWCÓW żyjacych z socjalu nie płaci czynszu a każdą odnowioną elewację zniszczy ot tak dla zabawy i z braku innych zajęć bo po co pracować jak można za darmo mieszkać i dostawać socjal

 • voytek81

  Lepsza hala sportowa dla kilkudziesięciu może i więcej dzieciaków które będą mogły z niej korzystać niż stadion żużlowy dla zapalonych kilku/nastu zawodników i wieczne inwestycje (bo to mało dochodowy sport, a raczej studnia bez dna)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również