Wiadomości z Świętochłowic

Zniszczyli elewacje budynku w Chropaczowie. Wandale w rękach policji

 • Dodano: 2020-08-21 07:00, aktualizacja: 2020-08-21 07:04

Kryminalni ze świętochłowickiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn, którzy zniszczyli elewacje budynku w Chropaczowie.

Wandalami, okazali się sympatycy jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Wczoraj usłyszeli zarzut. Grozi im do 5 lat więzienia. Przestępstwo, którego się dopuścili, zakwalifikowano jako czyn o charakterze chuligańskim, w związku z czym grozi im surowsza kara. Wśród zatrzymanych był nieletni, który za czyn karalny odpowie przed sądem rodzinnym.

Kryminalni ze świętochłowickiej komendy zatrzymali czterech sprawców zniszczenia elewacji jednego z budynków w dzielnicy Chropaczów. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek. Policjanci uzyskali informację o grupie mężczyzn, którzy mają uszkadzać elewację budynków na terenie miasta. Natychmiast postanowili sprawdzić tą informację. Jadąc północną częścią miasta, zauważyli 24-letniego mężczyznę znanego policjantom jako sympatyka jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Nieopodal zauważyli również zaparkowany renault, w którym znajdowało się trzech mężczyzn. Kryminalni postanowili wszystkich wylegitymować. Kierującym okazał się 20-latek, a pasażerami dwaj młodzi świętochłowiczanie w wieku 16 i 17 lat. W międzyczasie w trakcie czynności policjanci zauważyli na jednej ze ścian pobliskiego budynku świeżo naniesione farbą napisy, a wewnątrz pojazdu pojemniki ze sprejem. Zaskoczeni takim obrotem sprawy mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Ich młody kolega spędził noc w policyjnej izbie dziecka. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił wczoraj na przedstawienie wandalom w wieku od 17 do 24 lat zarzutu zniszczenia mienia. Grozi im do 5 lat więzienia. Jednak przestępstwo, którego się dopuścili, zakwalifikowano jako czyn o charakterze chuligańskim, w związku z czym grozi im surowsza kara. O dalszym losie „graficiarzy” zadecyduje sąd. Najmłodszy 16-latek z kolei odpowie przed sądem rodzinnym za czyn karalny. Sprawę prowadzi świętochłowicka komenda.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Kelner

  Chorzowskie psy

 • Mieszkanka

  Karą dla nich powinno być własnoręczne wyczyszczenie napisów ze wszystkich budynków.

 • Wol

  Łapy ucinać i zostawiać jako ostrzeżenie w miejscu tych bazgrołów Brawo policja

 • Brawo

  Bardzo dobrze. Niech w domu malują ściany. Nie godzimy się na niszczenie "wspólnego mienia". Konsekwencja, no i przetroga dla innych!

 • ogrodnik

  Gratulacje dla Policjantów,rwać te chwasty ile wlezie! Niech sobie malują swoje tępe facjaty,jeden drugiemu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również