Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Żużel nie zniknął - szkółka działa!

 • Dodano: 2018-12-14 08:45, aktualizacja: 2018-12-14 09:02

Niedawno pisaliśmy o tym, że na stadion żużlowy na Skałce jeszcze poczekamy, aż miasto zgromadzi niezbędne fundusze. Zawodnicy jednak dalej trenują.

Poniżej publikujemy oświadczenie Speedway Śląsk Świętochłowice, które ukazało się w sieci kilka dni temu. Klub uspokaja i w sposób wyważony tłumaczy, że treningi dalej sie odbywają, a zawodnicy przygotowują do startów w zawodach.

OŚWIADCZENIE

W związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej informacji dotyczącej wstrzymania modernizacji stadionu OSiRSkałka” im. P. Waloszka, pragniemy zapewnić, że szkółka żużlowa MS „Śląsk” nadal działa i w najbliższym czasie nic się w tym temacie nie zmieni.

Od samego początku w powrocie żużla do Świętochłowic mocno nasz klub wspierał były prezydent pan Dawid Kostempski, który krótko przed minionymi wyborami dał zielone światło do rozpoczęcia modernizacji.

Jako Stowarzyszenie sportowe prowadzimy sekcje żużlową i speedrowerową i na tym przede wszystkim się koncentrujemy. Naszym zadaniem nie jest i nigdy nie było sprawdzanie, czy władze miasta posiadają zabezpieczenie środków finansowych do realizacji przewidzianej inwestycji, gdyż kierujemy się zasadą powagi kompetencji każdego z partnerów.

Krótko po wyborach spotkaliśmy się wspólnie z działaczami MKS „Śląsk”, klubu w którym zrzeszeni są piłkarze z prezydentem – elektem panem Danielem Begerem, który poinformował nas, że ze względu na prawdopodobnie fatalny stan finansów miasta inwestycja w takim kształcie, jak obecnie nie może zostać zrealizowana.

Na tym etapie, ani prezydent pan Daniel Beger, ani nikt inny oficjalnie nie poinformował, że jest to koniec żużla w Świętochłowicach, zresztą do dnia dzisiejszego takiej informacji ze strony miasta nie otrzymaliśmy.

Zostaliśmy zapewnieni podobnie, jak piłkarze, że inwestycja zostaje wstrzymana, tak, aby miasto miało czas na pozyskanie środków finansowych, a sam stadion ma zostać doprowadzony do takiego stanu, aby można przynajmniej w minimalnym zakresie korzystać z obiektu, aż do momentu uzyskania płynności finansowej pozwalającej miastu na dokończenie remontu.

Z części biurowej oraz warsztatowej ciągle korzystają sekcje MS Śląsk, bowiem tutaj niezmiennie mieści się siedziba klubu, a także warsztat w którym przygotowywane są motocykle żużlowe do nadchodzącego sezonu.

Z całą pewnością MS „Śląsk” nadal będzie działał, nadal będziemy szkolić adeptów szkółki żużlowej, a naszym planem był i nadal to podtrzymujemy jest start naszych juniorów w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w sezonie 2019 oraz innych imprezach, które będą w zasięgu naszych zawodników.


Oczywiście realizacja wszystkich tych planów uzależniona jest od pozyskanych środków finansowych na naszą działalność.

Informacja o wstrzymaniu prac remontowych na stadionie OSiR „ Skałka” im. P. Waloszka skomplikowała nasze plany, choć i tak byliśmy przygotowani, że w sezonie 2019 i częściowo 2020 będziemy musieli korzystać z gościnności innych obiektów.

Warto tutaj również wspomnieć o sekcji speedrowerowej, która działa bez najmniejszych komplikacji, a MS Śląsk w 2019 będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w speedrowerze.


Głęboko wierzymy, że wspólnie z władzami miasta uda nam wypracować stanowisko satysfakcjonujące wszystkie strony dzięki czemu żużel pozostanie na mapie sportowej Świętochłowic biorąc pod uwagę jego piękną historię oraz rzesze kibiców, którzy w dużej części przyczynili się do tego, że dzisiaj możemy rozmawiać o czarnym sporcie w naszym mieście.

Z wyrazami szacunku
Zarząd MS Śląsk

Komentarze (18)    dodaj komentarz »

 • ibrahim

  Kłotnie i wzajemne obrażanie nic w sprawie stadionu nie pomogą. Pozostaje pytanie co z karmi finansowymi zawartymi w kontrakcie za wstrzymanie robót i ewentualne zerwanie umowy przez zamawiającego? Umowa została zawarta przez gminę Świętochłowice i bez względu na to kto teraz rządzi w mieście, konsekwencje powyższego poniosą wszyscy podatnicy Świonów

 • urodzony w świonach

  Faktem,że żużel jest sportem potwornie drogim i po upadku Huty Florian nie będzie juz tak dużego sponsora. Teraz nawet gdyby się znalazł to nawet stadionu niema.Pan Nowak jako radny przyjazny Świętochłowicom,przewodniczacy związków zawodowych u miliardera Mittala mogłby powalczyć u pryncypała o dotacje na stadion i klub.W koncu i tak taniej byloby niz placenie podatków w Polsce.A i reklama byłaby.....no i pan Nowak wreszcie coś konkretnego by dokonał.Place zabaw już są ,wycinki drzew wstrzymane,to i rzeźbić z czego nie będzie.....Zamiast siania fermentu ,to jeszcze coś pożytecznego....Od czasu komuny tylko w ŚWIĘTOCHŁOWICACH udało się położyć żużel na łopatki i zasypać go ziemią.Brawa dla włodarzy miasta, szczególnie tym,ktorzy gnieżdżą sie w ratuszu latami.BRAWO!!!!!!!!

  • urodzony w świonach
   2018-12-19 16:41
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • leopold

  Szansa na stały sponsoring żużla w naszym mieście jest bliska zeru. Reklama? Co i po co Mittalmiał by reklamować na stadionie? Nie zapominajmy też, że w niedalekim Chorzowie jest gotowy stadion, którego właściciel szuka jakichkolwiek dochodów. Była też mowa o zawodach żużlowych. My na ten moment nie mamy nic! Ani stadion, ani drużyny, ani pieniędzy na jedno i drugie. W tych warunkach to co zrobił jaśnie upadły ze stadionem należy uznać za sabotaż. I jeszcze będziemy płacić za tę demolkę i to prawdopodobnie pożyczanymi pieniędzmi.!

 • Hybryda

  Leopold, zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

 • leopold

  Jest ten temat , to okienko to wobec aktualnej sytuacji może by w tym miejscu i czasie zamieścić wypowiedzi jak kto widzi przyszłość stadionu , żużla ale z poszanowaniem wszystkich dyskutantów i bez osobistych wycieczek. Taka burza mózgów : czy , kiedy , kto ,za co, po co , za jakie pieniądze i skąd pozyskiwane. Bez emocji - spokojnie i rzeczowo na chłodno. Da to przynajmniej jakiś zbliżony obraz tego co chcemy, jakie są na to szanse i czego oczekujemy w finale.Oczywiście dobrze by było gdy by ten który namawia do szastania pieniędzmi wskazał ich źródło , bo własnie teraz widzimy bolesny upadek mitomanii Dawida.Zachęcam.

 • Maria

  Z zarządu powinni zniknąć Kulik i Widera

 • speed

  Nie ma żużla jest "pani od żużla"

 • słoń

  "pani" od goroli i lizaków

 • Rodzic

  Skoro dalej tkwicie w kłamstwie że delfin wam pomagał to do niego teraz. Wara od miejskiej kasy dla POlitycznych kacyków. Kasa na sportowców, na piłkarzy, dzieci

 • Mieszkaniec

  A dlaczego kasa dla sportowców?PRYWATNIE od sponsorów czy wklad własny jak najbardziej ale od miasta mająca dochód z podatków wara.

 • leopold

  Po co w mieście jest szkółka żużlowa??? Po opadnięciu kurzu związanego z kampanią wyborczą sytuacja ma się tak : upadły Dawid w ostatnim odruchu rannego kacyka zniszczył do cna to coś co jeszcze dwa miesiące temu można było nazywać stadionem. No i kolejna sprawa - w dającej się przewidzieć przyszłości w tym mieście nie będzie drużyny żużlowej. Zatem trenowanie na złomiastych motorach zawodników aby kilka osób miało etat i zabawę jest delikatnie mówiąc niepoważne!!! Jako nieodrodny wielbiciel humoru Monty Pythona ja też chcę dotację na rozwój mojego sikania pod wiatr- bo ćwiczę od lat ale brak mi funduszy!!!

 • Tytus

  Zgadzam się z Leopoldem. Podobno wychowankowie jeżdżą w innych klubach, tylko nikt się nie chwali jakie osiągają wyniki. W Świętochłowicach był turniej Srebrnego Kasku i wychowanek szkółki żużlowej zajął ostatnie miejsce jeżdżąc na własnym torze. A panowie "bawią się w żużel" mając z tego źródło dochodu. W mieście żużel nie istnieje a organizuje się sylwestrowy bal żużlowca. Kto się będzie bawił Erwin Brabański i Józef Jarmuła już chyba nie lubią tańczyć.

 • Zbulwersowana

  Leopoldzie, postaraj się lepiej o dotację na operację twojego mózgu.

 • Tj

  Szkoda ze portal swiony.pl odszedł od wpisów z oficjalnych profilów.tego debiIa nie bylo.

 • leopold

  Szanowny kretynie z ptasim móżdżkiem jeżeli marzysz o profesjonalnej drużynie żużlowej w naszym miasteczku to mam do Ciebie pytanie ile chcesz na ten cel przeznaczyć z własnej kieszeni???Zapewne nic bo pieniądze publiczne to dla Ciebie i tym podobnych matołów to takie kolorowe papierki z drukarni , które się zamawia i za 10 złotych wydrukują Ci 10 milionów.I jeszcze jedno bez względu na to czy to się Tobie podoba , ja zarówno pod własnym imieniem czy inaczej takie mam moje zdanie w tym temacie. Ja Tobie chamski nieuku nie odmawiam swobodnej wypowiedzi na żaden temat. Ty jednak ponieważ masz wrodzone pustogłowie nie piszesz nic na temat artykułu bo z pustego czerepa i Salomon nic mądrego nie napisze . Ty tylko poszczekujesz jak niewychowany kundel i napadasz na innych co maja taką bezczelność i czelność mieć swoje- odmienne od Twojego zdanie !!!

 • Mieszkaniec

  Nie pier gogus.Jak przez moment byly wpisy z jawnych kont profilowoych nie napisales ani jednego posta.Ty uczciwy obatelu.

 • kolega

  Tj twój czas nadchodzi, szykuj sie

 • Jt

  Ze[...]em się.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.