Wiadomości z Świętochłowic

Bezpieczny dom - instalowanie alarmu? Jaki alarm wybrać?

 • Dodano: 2022-05-13 08:45, aktualizacja: 2022-05-13 08:59

Najlepszym sposobem na zapobieganie kradzieży jest zainstalowanie domowego alarmu antywłamaniowego. W niektórych przypadkach to małe urządzenie może nawet uratować życie. Ponadto z jego pomocą można kontrolować sytuację w pomieszczeniach i na zewnątrz, dzięki czemu sprzęt nadaje się do ochrony mienia nie tylko w mieszkaniu, ale także w sklepie, domu, biurze lub domu na wsi. Jednak na jaki alarm do domu warto się zdecydować? Czym różnią się alarmy do domów, garaży, działek i piwnic?

O czym warto zdecydować przed montażem nowoczesnego systemu alarmowego?

Przede wszystkim weź pod uwagę, że wszystkie urządzenia przeznaczone do ochrony domów dzieli się na autonomiczne oraz podłączone do punktu kontrolnego. Autonomiczne alarmy powiadamiają o niepowołanym dostępie za pomocą sygnału dźwiękowego lub świetlnego.  

W przypadku alarmu połączonego z firmą ochroniarską i konsolą monitorującą, w sytuacji wystąpienia niebezpieczeństwa urządzenie wysyła alarm na podany numer telefonu, po czym ochrona przyjeżdża do chronionego obszaru. Wysoki koszt systemu alarmowego tłumaczy się koniecznością regularnego płacenia za bezpieczeństwo konsoli, ale jest to uzasadnione, gdyż pozwala zabezpieczyć się przed kradzieżą mienia.

Rodzaje alarmów dostępne dla klientów w Polsce

Polacy mają możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego urządzenia, które może być dostępne do nabycia w sklepie lub dostarczone przez fachowców świadczących również usługę montaż systemów alarmowych. Alarm na czujnik ruchu może być podłączony do sieci elektrycznej, a jeśli interesuje Cię alarm na działkę bez prądu warto zastanowić się nad zakupem alarmu na baterię z czujnikiem ruchu. Alarm bezprzewodowy na akumulator także dobrze sprawdzi się w garażu, jak również w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w regionach, gdzie istnieje ryzyko przerw w dostawach prądu. Wśród często wybieranych przez klientów rozwiązań można także wymienić alarm na czujnik ruchu. 

Zatem w przypadku domków letniskowych i garaży najczęściej stosuje się autonomiczny system alarmowy. Przy próbie wyważenia drzwi taki system wydaje głośny dźwięk i ewentualnie sygnał świetlny, co zwykle wystarcza, aby odstraszyć intruza. Dla domów jednorodzinnych i mieszkań bardziej odpowiedni będzie alarm podłączony do sieci elektrycznej.

Wśród podstawowych rodzajów czujników wykorzystywanych w nowoczesnych alarmach bezpieczeństwa, największą popularnością cieszą się cztery:

 • na podczerwień - reagują na źródła promieniowania cieplnego;
 • ultradźwiękowe - monitorują przestrzeń za pomocą promieniowania ultradźwiękowego i reagują na ruchy w obserwowanym obszarze;
 • mikrofalowe - wysyłają promieniowanie mikrofalowe do otoczenia, a czujnik analizuje czas powrotu fal;
 • połączone - czujniki, które wykorzystują dwie zasady wykrywania jednocześnie.

Jak przebiega montaż alarmu w domu krok po kroku?

Profesjonalny Montaż systemów alarmowych Kraków w różnych typach pomieszczeń przebiega według ściśle określonych przez dostawców takich urządzeń regulaminów i w oparciu o doświadczenie fachowców ds. bezpieczeństwa. Prace instalacyjne są poprzedzone zawsze długim okresem doboru sprzętu. Najlepiej jest wybierać rozwiązania kompleksowe, które pomogą zareagować na takie problemy, jak:

 • Wyłamywanie drzwi;
 • Rozbite szkło w oknie;
 • Wtargnięcie do domu obcych osób.

Proces prac nad wykonaniem niezawodnego systemu bezpieczeństwa w nowoczesnych domach i mieszkaniach obejmuje:

 • Przede wszystkim opracowanie projektu instalacji alarmowej;
 • W razie potrzeby fachowcy tworzą okablowanie do instalacji alarmowej (ten etap można pominąć, jeśli zainstalowany będzie bezprzewodowy alarm do mieszkania);
 • Bezpośredni montaż systemu alarmowego;
 • Programowanie i ustawianie alarmu domowego;
 • Weryfikację poprawności funkcjonowania systemu alarmowego i jego dostosowanie do potrzeb użytkowników;
 • Ostateczne testowanie systemu;
 • Przekazanie wykonanych prac użytkownikowi.

Pomimo szybkości montażu wygląd lokalu pozostaje niezmieniony - fachowiec nie zniszczy niedawno zakończonego remontu. Główną zaletą profesjonalnego montażu jest gwarancja, że ​​firma zaangażowana w wykonanie określonych prac jest także gotowa do wykonania obsługi przygotowanego przez nią systemu.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.