Wiadomości z Świętochłowic

Co to jest smartwatch i do czego służy ? Czy smartwatch działa bez telefonu

  • Dodano: 2023-01-20 08:15, aktualizacja: 2023-01-20 08:20

Smartwatch to przenośne urządzenie, które jest przeznaczone do noszenia na nadgarstku. Podobnie jak smartfony, wykorzystuje ekrany dotykowe, oferuje aplikacje i często rejestruje tętno oraz inne parametry życiowe.

Ponadto specjalne smartwatche przeznaczone do aktywności na świeżym powietrzu często uzupełniają inne, większe urządzenia w zestawie narzędzi poszukiwacza przygód.

Do czego służą smartwatche?

Większość smartwatchy - niezależnie od tego, czy są przeznaczone do codziennego użytku, czy do konkretnych celów - oferuje zestaw standardowych funkcji:

Powiadomienia: Smartfony wyświetlają powiadomienia, które informują Cię o ważnych wydarzeniach lub działaniach. Rodzaje powiadomień są różne - urządzenia podłączone do smartfona mogą po prostu wyświetlać powiadomienia z telefonu na Twoim nadgarstku, ale inne smartwatche wyświetlają powiadomienia, które może zapewnić tylko urządzenie do noszenia, np. czujnik upadku. Jeśli upadniesz, mając na sobie zegarek, wyczuje on Twój kolejny ruch http://plom.pl/jak-zalozyc-serwer-minecraft-za-darmo/

Jeśli nie wykryje żadnego ruchu, wysyła serię narastających powiadomień. Jeśli nie zareagujesz na powiadomienie, zegarek uzna, że jesteś ranny i powiadomi o tym władze w Twoim imieniu

Czy smartwatch działa bez telefonu

Aplikacje: Poza wyświetlaniem powiadomień z telefonu, smartwatch jest tak dobry, jak aplikacje, które obsługuje. Systemy aplikacji różnią się między sobą i są związane ze środowiskiem Apple lub Google. Smartwatche przeznaczone do konkretnych celów, takich jak wędrówki lub nurkowanie, zazwyczaj obsługują aplikacje niezbędne do realizacji tego celu, bez możliwości dodawania innych rodzajów aplikacji.

Zarządzanie mediami: Większość smartwatchy sparowanych ze smartfonami może zarządzać odtwarzaniem mediów za Ciebie. Na przykład, gdy słuchasz muzyki za pomocą słuchawek, możesz używać smartwatcha do zmiany głośności i utworów.

Odpowiadaj na wiadomości głosem: Nowoczesne smartwatche z systemem operacyjnym watchOS lub Wear obsługują dyktowanie głosowe.

Śledzenie kondycji: Jeśli jesteś zapalonym sportowcem, opaska fitness będzie prawdopodobnie lepszym wyborem niż smartwatch. Mimo to wiele smartwatchy zawiera czujnik tętna i krokomierz, które pomagają śledzić Twoje treningi.

GPS: Większość smartwatchy ma GPS, dzięki któremu możesz śledzić swoją lokalizację lub otrzymywać powiadomienia o niej.

Rodzaje smartwatchy

Ogólnie rzecz biorąc, smartwatche zajmują dwie nisze na rynku wearables. Po pierwsze, smartwatche ogólnego przeznaczenia zostały zaprojektowane, by zastąpić mechaniczne zegarki na rękę i są silnie uzależnione od smartfona. Pomyśl o nich jak o urządzeniu wspierającym dla Twojego telefonu, które akurat masz na nadgarstku.

Inną niszą są specjalistyczne urządzenia przeznaczone do konkretnych zastosowań. Urządzenia te często są bardziej wytrzymałą wersją trackera fitness, ponieważ plasują się pomiędzy smartwatchem zależnym od telefonu a samodzielnym trackerem fitness.

Zegarki turystyczne: Przeznaczone do dalekich podróży i wyposażone w baterie o dużej żywotności, funkcję śledzenia i nawigacji GPS, podstawowe parametry życiowe i prognozę pogody. Często zaprojektowane z myślą o zaawansowanej wytrzymałości, aby chronić przed uderzeniami, upadkami, kurzem i wodą , więcej informacji o podobnej tematyce na plom.pl

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.