Wiadomości z Świętochłowic

Czy powinienem zbudować nowy dom czy kupić istniejący

  • Dodano: 2022-07-18 06:15, aktualizacja: 2022-07-18 06:20

W życiu trzeba podjąć wiele decyzji, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsce zamieszkania. Kiedy już zdecydujesz, że zakup domu jest dla Ciebie odpowiedni, następnym krokiem jest decyzja, czy kupić dom z drugiej ręki, czy zbudować nowy.

Czy bardziej opłaca się budować czy kupować dom?

Ogólnie rzecz biorąc, dodatkowe koszty budowy nowego domu sprawiają, że domy odkupione od poprzednich właścicieli. Budowa nowego domu lub zakup istniejącego może być kosztowny. Zaczynanie od zera zazwyczaj nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze. Nawet jeśli dom wymaga ulepszeń, możesz je odłożyć na później, żeby mieć więcej czasu na zaplanowanie budżetu. Zobacz jak kształtują się ceny domów w zależności od regionu https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/domy/sprzedam/

W koszt budowy domu wliczone są osobne wydatki, które są już częścią istniejącego domu. Budując dom, będziesz musiał kupić ziemię, uzyskać kredyt na budowę, zapłacić architektowi za przygotowanie projektu, zatrudnić firmę budującą dom, zagospodarować teren i wiele innych. Jak widzisz, koszty budowy domu mogą szybko wzrosnąć. Z drugiej strony, będziesz miał dokładnie taki dom, jaki chcesz.

Nieprzewidziane wydatki

Niezależnie od tego, czy budujesz, czy kupujesz dom, mogą pojawić się nieprzewidziane wydatki. Na przykład, jeśli budujesz dom, będziesz musiał płacić za niego w trakcie budowy. W rezultacie może się zdarzyć, że w pewnym momencie będziesz płacił za dwa domy. W miarę postępu budowy mogą pojawić się nowe wydatki, więc przygotuj się na to, że będziesz musiał je uwzględnić w budżecie.

Z drugiej strony, domy istniejące mogą mieć swoje problemy. Na przykład starsze domy mają mniejszą wydajność energetyczną niż nowoczesne, co może skutkować większymi kosztami zużycia mediów. Mogą też mieć starzejące się dachy z problemami z insektami lub pleśnią.

Zalety budowy nowego domu

Jedną z zalet budowania własnego domu jest wybór działki. Dodatkowo możesz określić, jak duże będzie Twoje podwórko i jakie widoki będziesz miał ze swojego nowego domu. Nie masz takiej możliwości, kupując nieruchomość w odsprzedaży. Masz całkowitą kontrolę nad projektem swojego wyjątkowego domu. Masz pełną kontrolę nad jego wyglądem i atmosferą. Ponieważ zaczynasz od nowa i tworzysz dokładnie to, co chcesz, nie powinno być żadnych wydatków na przebudowę.

Wady budowy nowego domu

Proces budowy nowego domu może być kosztowny. Jeśli masz dużo czasu, budowa nowego domu może być fantastycznym rozwiązaniem. Budowa domu może trwać od 3 do 9 miesięcy lub dłużej, w zależności od tego, jaki dom chcesz wybudować. Pogoda może mieć wpływ na to, jak długo trwa budowa domu, w zależności od miejsca, w którym mieszkasz. Jeżeli chodzi o nieruchomości to wiele informacji przeczytasz w www.ogloszenia24m.pl , najlepsze oferty na rynku w jednym miejscu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.