Wiadomości z Świętochłowic

Damska i męska odzież medyczna - czy te dwie mody są do siebie podobne?

  • Dodano: 2021-07-12 11:30

W przypadku szeroko pojętej mody faktycznie niektóre aspekty są do siebie ogromnie zbliżone. Jeśli chodzi o służby medyczne – nie tylko pielęgniarki czy lekarzy, ale również sanitariuszy i wszystkie osoby zatrudnione w przychodniach POZ – cech wspólnych jest naprawdę wiele. Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi moda męska czy damska, każda osoba zatrudniona w publicznej placówce będzie chciała czuć się dobrze w swoich ubraniach, będzie chciała wyglądać elegancko oraz jednocześnie czuć się wygodnie i móc swobodnie pracować. Dzisiejsza moda dla lekarzy i ratowników jest tak konstruowana, że wszystkie te rzeczy są możliwe do wykonania. Najlepiej zaś widać to w przypadku męskiej mody, jak ta: https://www.medhoodie.pl/product-category/odziez-medyczna-meska/ .

Męska odzież medyczna – w jakim aspekcie jest zbliżona do damskiej?

Nie licząc sukienek oraz dwuczęściowych kompletów składających się z bluzy oraz ze spódnicy, moda męska, a więc męska odzież medyczna oraz jej damski odpowiedni k mają ze sobą wiele wspólnego. Przede wszystkim chodzi o chęć zachowania wygody w każdej sytuacji – to zapewni jedynie odpowiedni, prosty krój bluzki medycznej. W przypadku jednej i drugiej strony bluzy medyczne mogą być wycięte w dekolt karo lub tradycyjny, półokrągły. Bluza może być wyposażona w dodatkowe, interesujące wstawki, może równie mieć niewielkie , ale za to bardzo funkcjonalne kieszenie. Jedyną różnicę będą stanowić taliowania – w przypadku kobiecych wersji bluz krój będzie lepiej dopasowywany do sylwetki niż w przypadku męskiej odzieży. Ma to mieć oczywiście wpływ na wygląd jako taki.

Wiele wspólnych cech posiadają także męskie spodnie, jak te ze strony: https://www.medhoodie.pl/product-category/odziez-medyczna-meska/. Zarówno w przypadku pań, jak i panów, największą popularnością dzisiaj cieszą się spodnie typu joggery. W ich przypadku możliwe jest zastosowanie niestandardowej długości – nogawki jedynie do połowy łydek lub sięgające nieco powyżej kostek, ściągacze na nogawkach czy w pasie dla lepszego dopasowania szerokości bez klasycznego paska z klamrą; kieszenie po bokach, upodabniające spodnie do sportowych bojówek. 

Kolejną wspólną cechą jednej i drugiej mody będą czepki medyczne, stosowane w przypadku przeprowadzanych operacji oraz zabiegów. Ochrona głowy w takich sytuacjach jest zawsze obowiązkowa, w zasadzie nie da się znaleźć w kwestii tych elementów rozróżnienia na modę damską oraz modę męską. 

Męska odzież medyczna – materiały i kolory

Chociaż mężczyźni jako tacy raczej niewiele wiedzą o materiałach, ich właściwościach i „noszeniu się”, to jednak w tym wypadku kwestia ta jest ogromnie ważna. Męska odzież medyczna, podobnie jak damska, szyta jest z lekkich, przewiewnych materiałów, na przykład z bawełny lub z bawełny organicznej. Możliwe są domieszki innych, elastycznych materiałów, jednak ich skład procentowy jest znikomy. Z pewnością w przypadku odzieży medycznej nie sprawdzą się żadne sztuczne, syntetyczne materiały, ponieważ nie będą wchłaniać wody i potu, będą za to powodować dyskomfort i nadmierne pocenie się.

Również sama kolorystyka w jednym i drugim przypadku jest podobna, analogiczna i wybór jest naprawdę zbliżony do siebie. Miłośnicy klasyki wybiorą kolory stonowane, zachowane w odcieniach bieli czy zieleni. Co odważniejsi zdecydują się na modne dzisiaj, mocne barwy, na kolor pomarańczowy, turkusowy, zielony, mocno niebieski, ale również na ciemny fiolet czy granat.

Partnerem artykułu jest firma Algov (https://algov.pl/), która zapewnia skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.