Wiadomości z Świętochłowic

Dezynfekcja mieszkania po zgonie Świętochłowice. Na czym polega?

  • Dodano: 2023-01-01 10:45, aktualizacja: 2023-01-05 10:53

Zastałeś zwłoki w domu? Nie panikuj, tylko podejmij odpowiednie kroki. Przede wszystkim celem po śmierci w domu, zarówno śmierci samobójczej, jak i tej z przyczyn naturalnych jest przywrócić bezpieczeństwo w mieszkaniu. Zamiast zastanawiać się, jakich środków biobójczych użyć, zleć kompleksowe sprzątanie, którego część stanowi dezynfekcja po zgonie w Świętochłowicach. Chcesz się przekonać, na czym polega dezynfekcja pomieszczeń po zmarłych osobach? Sprawdź nasz przewodnik po etapach odkażania po zwłokach przygotowany we współpracy ze specjalistami z firmy Kastelnik.

Pierwszy etap dezynfekcji po zmarłym, czyli usuwanie śladów krwi

Mając do czynienia z rozkładem zwłok w pomieszczeniu, pierwsze, co należy zrobić, realizując sprzątanie po zgonach jest usuwanie śladów krwi i płynów ustrojowych z podłóg. Choć to zadanie może się wydawać proste, wystarczyłoby w końcu sięgnąć po szmatkę nasączoną płynem dezynfekującym i przetrzeć zabrudzone powierzchnie. Jednak nic bardziej mylnego. 

Profesjonalne sprzątanie płynów ustrojowych z podłóg należy realizować przy zastosowaniu dedykowanych preparatów biobójczych, najlepiej takich z atestem i odpowiednim składem chemicznym. Środki chemiczne z chlorem, nadtlenkiem wodoru i czwartorzędowymi związkami amoniowymi z reguły są przeznaczone do użytku profesjonalnego, dlatego kompleksowe sprzątanie mieszkania po zgonie najlepiej zlecić fachowcom. 

Drugi etap, czyli sprzątanie mieszkania po zgonie i wywóz starych mebli 

Ślady krwi i plamy z płynów ustrojowych wyczyszczone, ale co zrobić z zabrudzonymi krwią dywanami, ubraniami i pościelą? W tym przypadku czyszczenie pomieszczeń ze śladów biologicznych jest bezcelowe, najlepiej skażonych krwią przedmiotów nie dotykać, a przekazać je do utylizacji w specjalnej spalarni termicznej. 

Wywóz skażonych krwią rzeczy odbywa się w ramach transportu ADR w przeznaczonych do tego celu szczelnych pojemnikach. Dzięki temu technicy sprzątania miejsc śmierci zyskują pewność, że niebezpieczne odpady nie będą stanowiły zagrożenia dla osób trzecich i dla nich samych. Warto opróżnianie mieszkań po zmarłych zlecać firmom dysponującym wpisem do BDO i podpisaną umową ze spalarnią termiczną. 

Właściwa dezynfekcja mieszkania po zmarłym przez ozonowanie pomieszczeń

Ślady krwi usunięte, a po płynach ustrojowych ani śladu. Co dalej? To czas na etap właściwy i zarazem najważniejszy, jakim jest dezynfekcja mieszkań przez ozonowanie pomieszczeń. To moment, w którym technicy przygotowują pomieszczenia do odkażania i ustawiają na podwyższeniach przemysłowe generatory ozonu. 

Profesjonalna dezynfekcja domu po zmarłej osobie praktycznie w każdym przypadku może zostać uzupełniona o ozonowanie mieszkania. Ozon wykazuje silne działanie biobójcze względem nie tylko bakterii i wirusów, ale i trupich jadów powstających przy rozkładzie zwłok. 

Zabieg ozonowania nie jest skomplikowany. Wystarczy włączyć generatory ozonu ustawione wcześniej na odpowiednie stężenie. Przez cały czas trwania dezynfekcji technicy kontrolują poziom stężenia ozonu. Po upływie określonego czasu wchodzą do pomieszczenia i otwierają okna. Z reguły po kilku godzinach mieszkanie jest już bezpieczne i zdatne do ponownego użytku bez obaw o zdrowie domowników.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach po zwłokach w domu? Dezodoryzacja po zgonie Świętochłowice

Usługi sprzątania po zmarłych Świętochłowice obejmują zwykle także inne, poboczne usługi. Śmiało możesz zlecić technikom usuwanie nieprzyjemnego zapachu po rozkładzie zwłok, który zapewne jako pierwszy zwrócił Twoją uwagę na miejscu zdarzenia. 

Trupi zapach jest silny i niezwykle trudny do samodzielnego usunięcia. Co więcej, samo wietrzenie pomieszczeń przed dezynfekcją i dezodoryzacją jest niezwykle nieodpowiedzialne, ponieważ źródło nieprzyjemnych zapachów szybko zachęci robactwo do pojawieniu się w mieszkaniu po zmarłym. W tym momencie problem się komplikuje, ponieważ konieczne jest także przeprowadzenie dezynsekcji. Jednak w tej sytuacji również możesz liczyć na firmę sprzątającą, której usługa sprzątania obejmuje także usuwanie robactwa z miejsca zgonu.

Czy warto uzupełniać odkażanie pomieszczeń o zamgławianie suchą mgłą?

Zastanawiasz się, czy tak przeprowadzone sprzątanie po zgonach z dezynfekcją wystarczy, by oczyścić mieszkanie z groźnych patogenów i nieprzyjemnego zapachu unoszącego się w powietrzu? Co ciekawe, usługa sprzątania z dezynfekcją może zostać uzupełniona też o inną skuteczną formę dezynfekcji, jaką jest zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. 

Skuteczna dezynfekcja po zwłokach to wieloetapowy proces, w którym można dobierać techniki odkażania do okoliczności śmierci i ilości śladów krwi czy płynów ustrojowych na podłogach. Zamgławianie suchą mgłą doskonale sprawdza się w każdym przypadku zgonu. 

Zabieg zamgławiania polega na rozpylaniu środków biobójczych, najczęściej nadtlenku wodoru za pomocą specjalnego dyfuzora. Mnóstwo niewielkich cząsteczek ze środkiem biobójczym zostaje rozpylonych po każdym zakamarku pomieszczenia. Po odkażaniu nie trzeba nic robić, ponieważ po zamgławianiu nie pozostają żadne plamy czy odpady wtórne. Zamgławianie skutecznie neutralizuje zagrożenie biologiczne i usuwa brzydki fetor unoszący się w powietrzu.

Gruntowna dezynfekcja pomieszczeń po zgonach w Świętochłowicach

Zastanawiasz się, gdzie w Świętochłowicach zlecić usługi sprzątania po zgonach z dezynfekcją? Dokładne sprzątanie mieszkania po zgonie oferuje firma sprzątająca Kastelnik - lider w branży DDD. Technicy sprzątania miejsc śmierci po wyniesieniu ciała wykonają dokładne sprzątanie po zmarłych ze szczególnym uwzględnieniem odkażania powierzchni i powietrza z patogenów. 

Specjaliści dysponują szerokim zapleczem technologicznymi i wiedzą, jak usunąć nieprzyjemny zapach po zwłokach albo jak skutecznie zutylizować dywan z płynami ustrojowymi. W firmie Kastelnik zlecisz bezpłatną wycenę i usługi sprzątania po zmarłych przez całą dobę. Na życzenie klienta technicy wystawiają także certyfikat dezynfekcji i kartę odpadu z utylizacji w spalarni termicznej. Zadzwoń i przywróć bezpieczeństwo w mieszkaniu po zgonie w Świętochłowicach i na terenie województwa śląskiego.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.