Wiadomości z Świętochłowic

Dieta alkaliczna co to jest ? I czy warto ją stosować ?

  • Dodano: 2023-04-24 07:45, aktualizacja: 2023-04-24 07:53

Dieta alkaliczna - znana też jako dieta alkalicznego popiołu lub dieta alkalicznego kwasu - może pomóc ci schudnąć i uniknąć problemów takich jak artretyzm i rak.

 Teoria głosi, że niektóre produkty, takie jak mięso, pszenica, cukier rafinowany i żywność przetworzona, powodują, że Twoje ciało wytwarza kwas, który jest dla Ciebie szkodliwy.

Zgodnie z "nauką" stojącą za tą dietą, spożywanie określonych pokarmów, które sprawiają, że organizm jest bardziej zasadowy, może chronić przed tymi schorzeniami, a także zrzucić kilogramy.

Co możesz, a czego nie możesz jeść

Większość owoców i warzyw, soja i tofu, a także niektóre orzechy, nasiona i rośliny strączkowe to pokarmy o działaniu alkalizującym, więc można je jeść. Nabiał, jajka, mięso, większość ziaren i żywność przetworzona, taka jak przekąski w puszkach i opakowaniach oraz dania gotowe, należą do grupy pokarmów kwaśnych i nie wolno ich jeść https://testujemyjedzenie.pl/beef-jerky-lidl/

Większość książek promujących dietę alkaliczną mówi, że nie powinieneś spożywać alkoholu ani kofeiny.

Poziom wysiłku diety alkalicznej

Będziesz musiał odciąć się od wielu pokarmów, do których jedzenia mogłeś się przyzwyczaić. Wiele pokarmów jest zabronionych, podobnie jak alkohol i kofeina. Owoce i warzywa możesz kupić w sklepie spożywczym. Nauka przygotowywania i gotowania posiłków ze świeżych produktów może zająć trochę czasu.

Czy można uwzględnić ograniczenia lub preferencje?

Wegetarianie i weganie: Ta dieta jest głównie po to, żeby stać się całkowicie wegetariańskim. Sprawdza się również w przypadku wegan, ponieważ nabiał jest w niej zabroniony. Bezglutenowa: Dieta wyklucza pszenicę, ale żeby całkowicie uniknąć glutenu, musisz dokładnie sprawdzać etykiety produktów, ponieważ gluten znajduje się nie tylko w pszenicy. Oprócz pszenicy, dieta wyklucza większość innych głównych czynników wywołujących alergie pokarmowe, w tym mleko, jajka, orzeszki ziemne, orzechy włoskie, ryby i skorupiaki. Jest też dobra dla osób, które starają się unikać tłuszczu i cukru.

Koszt diety alkalicznej

Wiele stron internetowych z informacjami o diecie alkalicznej sprzedaje również kursy, książki, suplementy, wodę, żywność i napoje nasycone alkalią. Nie musisz kupować tych rzeczy, żeby stosować dietę alkaliczną. W sieci jest wiele darmowych tabel z żywnością alkaliczną, które zawierają listę produktów, które możesz kupić w sklepie spożywczym.

Jednak produkty, które powinieneś jeść na diecie alkalicznej są dla Ciebie dobre i wspomagają zdrową utratę wagi: dużo owoców i warzyw oraz dużo wody. Unikanie cukru, alkoholu i przetworzonej żywności to także zdrowa rada dotycząca odchudzania testujemyjedzenie

Jeśli chodzi o inne twierdzenia dotyczące zdrowia, to istnieją pewne wczesne dowody na to, że dieta o niskiej zawartości kwasów, takich jak białko zwierzęce (np. mięso i ser) i chleb, a wysokiej zawartości owoców i warzyw, może pomóc w zapobieganiu powstawania kamieni nerkowych, utrzymaniu mocnych kości i mięśni, poprawie zdrowia serca i funkcjonowania mózgu, zmniejszeniu bólu pleców i obniżeniu ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.