Wiadomości z Świętochłowic

Dlaczego warto rozważyć wizytę u podologa?

  • Dodano: 2022-10-26 15:00, aktualizacja: 2022-11-08 15:06

Podolog zajmuje się zdrowiem i estetyką stóp. W przeciwieństwie do kosmetyczki nie poprawia ich wyglądu jedynie powierzchownie. Do kosmetyczki przychodzą osoby ze zdrowymi stopami, podolog natomiast zajmuje się stopami chorymi.

Kim jest podolog i na co pozwalają mu jego uprawnienia?

Aby świadczyć usługi w zakresie podolog Wrocław, trzeba posiadać stosowne wykształcenie oraz odbyć praktykę. Wiedzę można zdobyć w szkołach policealnych na stosownych kierunkach albo na studiach podyplomowych po wcześniejszym zdobyciu tytułu licencjata lub magistra z zakresu medycyny. Jak zatem widać zawód ten wymaga stosownych uprawnień. Praktykę przyszli podologowie odbywają w gabinetach, gdzie uczą się pracy polegającej na przywracaniu stopom i paznokciom pacjenta zdrowego wyglądu. Aspekt medyczny wyróżnia ich pracę od zawodu kosmetyczki. Stopy codziennie dźwigają ciężar naszego ciała, toteż dbanie o ich dobrą kondycję jest istotną częścią usług medycznych. Zdarzają się drastyczne przypadki wypadków i chorób wirusowych, które odbijają się na wyglądzie stóp, a co za tym idzie – na komforcie chodzenia oraz na komforcie psychicznym.

Jakie zadania stoją przed podologiem?

Przede wszystkim musi poprawnie ocenić stan zdrowia stóp i paznokcie, żeby wytyczyć stosowną i indywidualną ścieżkę leczenia. Musi utrzymywać miejsce pracy w sterylnej czystości, posługiwać się zaś wyłączenie narzędziami jednorazowego użytku. Musi wykazywać się empatią, życzliwością i szacunkiem, biorąc pod uwagę, że wielu ludzi udających się do jego gabinetu niesie za sobą ciężar różnych doświadczeń, urazów i chorób, które sprawiają, że ich stopy nie wyglądają tak estetycznie jak z reklamy lakierów do paznokci. Stoją przed nim różne zadania – od pozbywania się przebarwień i problemu suchych pięt, po usuwanie kurzajek Wrocław, czy terapia paznokci wrastających lub skręcanych.

O co może zapytać podolog na wizycie i dlaczego?

Oto lista aspektów, o które może zapytać podolog podczas pierwszej wizyty:

  • styl życia,
  • choroby i dolegliwości,
  • przyjmowane leki i suplementy,
  • wypadki i urazy.

Na tej podstawie podolog ustala przyczynę wystąpienia określonych chorób i opracowuje indywidualną terapię.

Z jakimi objawami udać się do podologa?

Jeżeli zauważyłeś zmiany w obrębie kończyn dolnych, koniecznie przemyśl wizytę u specjalisty, zwłaszcza jeśli doznałeś wypadku lub choroby, która pozostawiła ślad na kondycji twoich stóp i paznokci.

Do podologa najczęściej udają się osoby zmagające się z problemem wrastającego paznokcia dużego palca, kiedy płytka wbija się pod skórę, powodując ból, a nawet krwawienie czy wyciek ropy.

Kolejnymi zabiegami, z którymi poradzi sobie doświadczony podolog jest usuwanie kurzajek, modzeli, odcisków oraz przebarwień, a nawet rekonstrukcja uszkodzonych paznokci.

Kto może się zgłosić?

Na wizytę może się zgłosić każdy zmagający się z dolegliwościami stóp bądź osoby chcące w profesjonalny sposób poprawić ich wygląd. Zabieg bowiem nie polega tylko na powierzchownym zdarciu zrogowaciałej skóry czy pomalowania paznokci, lecz na kompleksowej ocenie stanu zdrowia i przywróceniu komfortu chodzenia. Wizyta polecana jest więc sportowcom, kobietom w ciąży, cukrzykom oraz osobom, skórę doznały wypadków.

Na końcu zadajmy sobie pytanie, czy warto? Pamiętajmy, że chodzi tu nie tylko o wygląd, ale też o zdrowie. Dobrze wybrany specjalista otoczy nasze stopy odpowiednią opieką.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.