Wiadomości z Świętochłowic

Dlaczego warto udać się do podologa?

  • Dodano: 2022-10-21 10:45, aktualizacja: 2022-11-04 10:56

Podolog jest specjalistą, biorącym sobie za cel profilaktykę i leczenie stóp i paznokci klienta. Tym, co odróżnia jego usługi od usług oferowanych w gabinetach kosmetycznych, jest aspekt medyczny. Do kosmetyczki udamy się, aby zadbać tylko o estetykę. Podologa wybierzemy, gdy nasz stopy dotkną schorzenia, zmiany chorobowe i urazy. Przypatrzmy się dokładnie obowiązkom tego specjalisty.

Podolog to nie kosmetyczka

Tak jak zostało napisane, kosmetyczkę wybierzemy, aby upiększyła nasze stopy poprzez zabiegi upiększające: peelingi, powierzchowne pozbycie się martwego naskórka, malowanie paznokci. Podolog Warszawa podejdzie do sprawy z punktu widzenia medycyny. Zgodnie ze swoimi uprawnieniami, nabytymi w wyniku ukończenia szkoły policealnej lub na studiach wyższych, podolog przywróci zdrowy wygląd stóp poprzez dobór odpowiedniej terapii, z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi, a czasem tez leków przeciwgrzybicznych i przeciwbakteryjnych. Do gabinetu tego specjalisty udają się osoby dotknięte najróżniejszymi problemami zdrowotnymi, odbijającymi się na wyglądzie stóp – wypadkami, uszkodzeniami, urazami, chorobami o podłożu wirusowym, nadwagą oraz wieloma innymi. Wizyta polecana jest szczególnie osobom cierpiącym na cukrzycę, sportowcom, kobietom narażonym na długotrwałe chodzenie w butach na obcasie.

Jak podolog zaopiekuje się stopami?

Specjaliści z PodoCenter widzieli niejedno; niestraszne są im zmiany chorobowe, które mogłyby przerosnąć specjalistów z gabinetu kosmetycznego. Dobrze przygotowany do pracy podolog na swojej stronie pokaże certyfikaty i dyplomy potwierdzające jego udział w szkoleniach i konferencjach poświęconych zdrowiu stóp. Tak jak w przypadku każdej gałęzi medycyny tutaj też trzeba na bieżąco aktualizować swoją wiedzę, zapoznawać się z nowymi metodami prowadzenia terapii. Podolog w swoim gabinecie dysponuje specjalnym sprzętem i narzędziami, które – prawidłowo zastosowane – mogą przywrócić komfort chodzenia pacjenta oraz piękny wygląd stopom i paznokciom.

Z czym warto zgłosić się do podologa?

Oto lista najczęściej wykonywanych zabiegów, jakie są dostępne w ofercie gabinetów podologicznych:

  • Usuwanie kurzajek (brodawek);
  • Usuwanie modzeli;
  • Usuwanie odcisków;
  • Leczenie paznokci wrastających;
  • Leczenie paznokci wkręcających;
  • Leczenie grzybicy stóp;
  • Rekonstrukcja paznokcia uszkodzonego w wyniku urazu mechanicznego lub na tle zmian chorobowych.

Widzimy zatem, że lista zabiegów koncentruje się na przywróceniu komfortu chodzenia oraz komfortu psychicznego – wielu ludzi wstydzi się wyglądu swoich stóp, nie wie, jak je leczyć, jak o nie zadbać i boi się, że zwykła kosmetyczka nie podoła. Na szczęście z pomocą przychodzi specjalista podolog.

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta może budzić stres, niemniej warto pamiętać, że w swojej branży doświadczony podolog widział już wszystko i prawdopodobnie nie da się go już niczym zaskoczyć. Po umówieniu się na wizytę warto dopytać w recepcji o szczegóły.

Podolog z pewnością zapyta o twój stan zdrowia, styl życia oraz o przyjmowane leki, następnie obejrzy twoje stopy i przeprowadzi podstawowy zabieg podologiczny, czyli pedicure leczniczy.

Może się okazać, że wizyta u podologa okaże się świetnym doświadczeniem i początkiem nowej drogi z pięknymi stopami i paznokciami.
 

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.