Podolog jest specjalistą, biorącym sobie za cel profilaktykę i leczenie stóp i paznokci klienta. Tym, co odróżnia jego usługi od usług oferowanych w gabinetach kosmetycznych, jest aspekt medyczny. Do kosmetyczki udamy się, aby zadbać tylko o estetykę. Podologa wybierzemy, gdy nasz stopy dotkną schorzenia, zmiany chorobowe i urazy. Przypatrzmy się dokładnie obowiązkom tego specjalisty.
Podolog to nie kosmetyczka
Tak jak zostało napisane, kosmetyczkę wybierzemy, aby upiększyła nasze stopy poprzez zabiegi upiększające: peelingi, powierzchowne pozbycie się martwego naskórka, malowanie paznokci. Podolog Warszawa podejdzie do sprawy z punktu widzenia medycyny. Zgodnie ze swoimi uprawnieniami, nabytymi w wyniku ukończenia szkoły policealnej lub na studiach wyższych, podolog przywróci zdrowy wygląd stóp poprzez dobór odpowiedniej terapii, z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi, a czasem tez leków przeciwgrzybicznych i przeciwbakteryjnych. Do gabinetu tego specjalisty udają się osoby dotknięte najróżniejszymi problemami zdrowotnymi, odbijającymi się na wyglądzie stóp – wypadkami, uszkodzeniami, urazami, chorobami o podłożu wirusowym, nadwagą oraz wieloma innymi. Wizyta polecana jest szczególnie osobom cierpiącym na cukrzycę, sportowcom, kobietom narażonym na długotrwałe chodzenie w butach na obcasie.
Jak podolog zaopiekuje się stopami?
Specjaliści z PodoCenter widzieli niejedno; niestraszne są im zmiany chorobowe, które mogłyby przerosnąć specjalistów z gabinetu kosmetycznego. Dobrze przygotowany do pracy podolog na swojej stronie pokaże certyfikaty i dyplomy potwierdzające jego udział w szkoleniach i konferencjach poświęconych zdrowiu stóp. Tak jak w przypadku każdej gałęzi medycyny tutaj też trzeba na bieżąco aktualizować swoją wiedzę, zapoznawać się z nowymi metodami prowadzenia terapii. Podolog w swoim gabinecie dysponuje specjalnym sprzętem i narzędziami, które – prawidłowo zastosowane – mogą przywrócić komfort chodzenia pacjenta oraz piękny wygląd stopom i paznokciom.
Z czym warto zgłosić się do podologa?
Oto lista najczęściej wykonywanych zabiegów, jakie są dostępne w ofercie gabinetów podologicznych:
- Usuwanie kurzajek (brodawek);
- Usuwanie modzeli;
- Usuwanie odcisków;
- Leczenie paznokci wrastających;
- Leczenie paznokci wkręcających;
- Leczenie grzybicy stóp;
- Rekonstrukcja paznokcia uszkodzonego w wyniku urazu mechanicznego lub na tle zmian chorobowych.
Widzimy zatem, że lista zabiegów koncentruje się na przywróceniu komfortu chodzenia oraz komfortu psychicznego – wielu ludzi wstydzi się wyglądu swoich stóp, nie wie, jak je leczyć, jak o nie zadbać i boi się, że zwykła kosmetyczka nie podoła. Na szczęście z pomocą przychodzi specjalista podolog.
Pierwsza wizyta
Pierwsza wizyta może budzić stres, niemniej warto pamiętać, że w swojej branży doświadczony podolog widział już wszystko i prawdopodobnie nie da się go już niczym zaskoczyć. Po umówieniu się na wizytę warto dopytać w recepcji o szczegóły.
Podolog z pewnością zapyta o twój stan zdrowia, styl życia oraz o przyjmowane leki, następnie obejrzy twoje stopy i przeprowadzi podstawowy zabieg podologiczny, czyli pedicure leczniczy.
Może się okazać, że wizyta u podologa okaże się świetnym doświadczeniem i początkiem nowej drogi z pięknymi stopami i paznokciami.