Wiadomości z Świętochłowic

Do radcy prawnego nie tylko po poradę

  • Dodano: 2020-03-25 09:30

Potrzebujesz uzyskać profesjonalną poradę prawną? W takim przypadku pomóc może kancelaria radcy prawnego. Warto jednak pamiętać, że radca nie tylko zajmuje się doradztwem prawnym. Dzisiaj jego profesja niemalże nie różni się od profesji adwokata.

Radca prawny – szeroka gama usług prawnych

Do kancelarii radcy prawnego można udać się zarówno wtedy, gdy potrzebna będzie porada prawna, jak również w innych sytuacjach wymagających pomocy specjalisty w konkretnych dziedzinach prawa. Radca prawny jest prawnikiem, który posiada obecnie szerokie uprawnienia do prowadzenia usług prawnych dla klientów indywidualnych, a także biznesowych. Z jakich usług można skorzystać w kancelarii radcy prawnego? 

Zakres usług prawnych radcy prawnego:

  • doradztwo prawne
  • sporządzanie pism
  • opiniowanie pism
  • obsługa prawna firm
  • uczestnictwo w negocjacjach, mediacjach
  • reprezentacja przed urzędami
  • reprezentacja w sądach

Jak widać, radca prawny Katowice - http://www.kww.pl/ czy też w innym mieście, może zapewnić swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług prawnych. Są to usługi, które może zaoferować także adwokat. Czym zatem różni się profesja radcy prawnego od adwokata?

Czym różni się radca prawny od adwokata?

W Polsce zawód radcy prawnego wywodzi się z okresu PRL-u. Wówczas prawnicy ci zajmowali się obsługą prawną państwowych przedsiębiorstw – byli zatrudniani w nich na umowie. Wraz z zakończeniem się epoki PRL-u radcy prawni otrzymali nowe uprawnienia, które pozwoliły im na prowadzenie własnych kancelarii, a także na zatrudnianie się w przedsiębiorstwach. Aktualnie radca prawny może zajmować się niemalże wszystkimi usługami prawnymi, podobnie jak adwokat, w tym między innymi sprawami karnymi, cywilnymi – rodzinnymi. Główna różnica pomiędzy profesją radcy prawnego oraz adwokata polega na tym, że adwokat nie może zatrudniać się w firmach, a radca prawny nie może reprezentować swojego pracodawcy jako obrońca w sprawach karnych i karnoskarbowych. Gdy zatem potrzebna jest pomoc prawna, pomoże także radca prawny Katowice także posiadają takie kancelarie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.