Wiadomości z Świętochłowic

Dobra poduszka zapewni Ci wygodny sen - sprawdź, jak dobrać właściwą

  • Dodano: 2020-09-15 09:30, aktualizacja: 2020-09-16 15:18

Poduszka, która zapewnia dobre wsparcie dla głowy i ramion, a przy tym nie uciska, może być remedium na problemy z bezsennością oraz doświadczane bóle szyi. Na co zwrócić uwagę, wybierając akcesorium do spania?

1. Kształt poduszki

Dobra poduszka powinna posiadać ergonomiczne kształty, a więc być zaprojektowana zgodnie z anatomiczną budową górnych partii ciała. Odpowiednie wyprofilowanie powierzchni sprawia, że głowa (a za nią cała sylwetka) układa się i jest utrzymywana w zdrowej pozycji przez całą noc. Właściwe ustabilizowanie kręgów szyjnych sprzyja rozluźnianiu się i regeneracji mięśni grzbietu, a tym samym przynosi ulgę w różnych dolegliwościach bólowych.

2. Wielkość poduszki

Poduszka nie powinna być ani za mała, ani zbyt duża, ale właściwie dopasowana do gabarytów i ulubionej pozycji snu, tak by optymalnie wypełniać przestrzeń pomiędzy materacem a głową. Zwróć uwagę, że kiedy leżysz, twoja szyja powinna układać się w prostej linii z pozostałą częścią kręgosłupa. Zbyt wysoki profil poduszki może spowodować nadmiernie wyginanie się odcinka szyjnego, a tym samym stwarzać ryzyko powstawania lub pogłębiania się wad postawy (np. spłyconej lub pogłębionej lordozy szyjnej). Mniejsze poduszki ortopedyczne są polecane osobom o drobnych sylwetkach, a także tym, którzy zazwyczaj śpią na plecach.

3. Rodzaj wkładu

Do produkcji cenionych poduszek wykorzystuje się najlepsze gatunkowo materiały - zarówno surowce organiczne (np. poduszki z dodatkiem włókien bambusowych), jak i syntetyczne pianki. Wśród nich wyróżniają się zwłaszcza poduszki visco zbudowane z pianki wrażliwej na nacisk i temperaturę ciała. Ze względu na swoje właściwości pianka ta precyzyjnie dopasowuje się do kształtów głowy i ramion, zapewniając tym samym optymalne wsparcie i minimalizując nacisk na górne partie organizmu. Interesującym rozwiązaniem jest np. poduszka Antistress Carbon by Hilding, w której wnętrzu pianka visco została uzupełniona o włókna węglowe. Mają one za zadanie redukować ładunki elektryczne zgromadzone na powierzchnia ciała, a tym samym łagodzić stres.

4. Poduszka z certyfikacją

Wybierając poduszkę, zwróć uwagę na towarzyszące jej certyfikaty. Dobre poduszki powstają bez użycia substancji szkodliwych dla zdrowia takich jak formaldehydy czy pestycydy. Zbudowane z bezpiecznych, antyalergicznych materiałów są ponadto odporne na pot, ślinę i wolne od nieprzyjemnych zapachów. Potwierdzeniem ich jakości będzie np. oznaczenie Oeko-Tex.

Innym wyznacznikiem standardu poduszek są symbole MD i CE, a więc medyczna certyfikacja produktu. Poduszki, które otrzymały status wyrobu medycznego przeszły rygorystyczną procedurę testową, w której sprawdzana jest jakość i właściwości poszczególnych komponentów. Oznaczenie tego typu znajdziemy na produktach czołowych marek, np. Sleepmed czy Hilding (np. modele Visco Prime i Visco Standard).

5. Poduszka dopasowana do materaca

Poduszka będzie dla ciebie dobra, jeśli będzie właściwie dopasowana do twardości materaca. Miękkie materace, na których ciało znacznie się zapada wymagają niższych poduszek. Odwrotnie, im twardszy materac, tym wyższa poduszka będzie odpowiednia, by ustabilizować głowę i utrzymać prawidłową linię kręgosłupa.

Jeśli cierpisz na przewlekłe bóle kręgosłupa, warto rozważyć zakup porządnego materaca, który w połączeniu z poduszką ortopedyczną przyniesie ulgę w dolegliwościach i pozwoli cieszyć się relaksującym wypoczynkiem. Do modeli wartych uwagi należą np. materac medyczny Sleepmed polecany przez zdrowykregoslup.pl. W ofercie marki znajdziesz rozwiązania piankowe Standard i Plus, a także ekskluzywne materace hybrydowe dedykowane najbardziej wymagającym konsumentom.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mirosława

    dostałam ją rok temu na gwiazdkę od córki i rzeczywiscie dla kregosłupa taka ulga!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.