Wiadomości z Świętochłowic

Duże wsparcie dla Ukrainy od spółek Metinvest

  • Dodano: 2024-02-02 13:30

Rinat Achmetow jest jednym z najbardziej znanych biznesmenów w Ukrainie, i właścicielem zakładów górniczo-hutniczych, firm energetycznych oraz obiektów sportowych. Od pierwszych dni wojny rozpętanej przez rosję w 2022 roku, biznesmen i jego Grupa Metinvest udzielają pomocy ludności cywilnej oraz Siłom Zbrojnym Ukrainy.

Realizacja misji humanitarnej

W Ukrainie miliony ludzi zostały dotknięte wojną w taki czy inny sposób. Niektórzy stracili swoje domy, a nawet rodzinne miasta, inni stracili pracę i dochody. Ogromna liczba dzieci i dorosłych doznała obrażeń fizycznych i urazów psychicznych w wyniku ostrzałów i bombardowań wroga. 

W ramach pracy swojej fundacji, Rinat Achmetow stworzył projekt "Saving Lives" (“Ratujmy życia”), ktory zakupuje paczki żywnościowe i środki higieny dla potrzebujących. . Około pół miliona osób otrzymało już ukierunkowaną pomoc od Fundacji Rinata Achmetowa: zestawy higieniczne, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły spożywcze. Fundusze na inicjatywy są pozyskiwane od zagranicznych darczyńców, wykorzystywane są również zyski Grupy Metinvest. Pomimo strat na dużą skalę, przedsiębiorstwa nadal działają, rozwijają się, płacą podatki i tworzą miejsca pracy.

We współpracy z Protez Hub uruchomiono również projekt mający na celu wsparcie wojskowych i cywilnych osób po amputacjach. W ramach tej misji osoby, które przeżyły, są leczone, wyposażone w protezy i wspierane w rehabilitacji fizycznej i emocjonalnej.

Odpowiadanie na potrzeby wojska

Na barkach ukraińskich żołnierzy spoczywa dziś wielka odpowiedzialność. Na szczęście jest wielu, którzy wspomagają walczących na froncie. Firma Rinata Achmetowa w dużej mierze skoncentrowała się na produkcji wojskowej. Metalurdzy produkują stalowe płyty do pancerzy i ochrony sprzętu, żywopłoty przeciwczołgowe, piece, łopaty, haki i inny niezbędny sprzęt. Nieustannie opracowywane są nowe pomysły, które mają uczynić pracę wojska bardziej wydajną i bezpieczniejszą dla żołnierzy. Uderzającym przykładem takiego wynalazku były "łapacze lancetów" - sprytne pułapki, które mogą rozbroić wrogiego drona kamikadze. Więcej o nich w materiale https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/ukraina-dostanie-nowa-ochrone-przed-dronami,747874.html.

Projekt wojskowy "Steel Front" (“Stalowy Front”) kupuje dla armii pojazdy terenowe, sprzęt obserwacyjny, sprzęt komunikacyjny, apteczki pierwszej pomocy i wiele innych. W sumie podczas wojny w obronę i wsparcie dla zwykłych ludzi zainwestowano już około 800 milionów złotych. Ponadto, po zwycięstwie i zakończeniu konfliktu, Rinat Achmetow planuje aktywnie inwestować w odrodzenie i rozwój Ukrainy.

Materiał został przygotowany na podstawie publikacji https://poland.us/strona,87,44500,0,metinvest-wydal-prawie-pol-miliarda-zlotych-na-wsparcie-ukrainy-w-ciagu-18-miesiecy-wojny.html.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.