Wiadomości z Świętochłowic

Dziecięce pianki neoprenowe - dlaczego warto w nie inwestować?

  • Dodano: 2021-04-27 11:15, aktualizacja: 2023-01-09 12:28

Surfing, wakeboarding, kitesurfing - sportami tego typu zaczynają się współcześnie interesować już najmłodsze dzieci. Nic więc dziwnego, że ich rodzice chcą wspierać tę pasję i motywować je do jeszcze intensywniejszego jej praktykowania. W tym celu nie tylko zabierają swoje pociechy nad wodę, ale i wyposażają je w stroje i akcesoria, które uprawianie wspomnianych sportów w znacznym stopniu ułatwiają. Jedną z rzeczy podstawowych w tym przypadku są dziecięce pianki neoprenowe. Dlaczego tak właściwie warto na nie postawić i jakie korzyści płyną z ich zastosowania? Gdzie tak właściwie je zakupić, by cieszyć się ich najlepszą jakością? O tym wszystkim zamierzamy opowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Dlaczego warto zainwestować w dziecięce pianki neoprenowe?

Pianki neoprenowe dla dzieci są hitem dopiero rozpoczynającego się sezonu letniego. Nie bez powodu. Z korzystania z nich płynie mnóstwo korzyści, większość z których wypisujemy poniżej.

  • Chronią przed słońcem - pianki neoprenowe stanowią doskonałą ochronę przed słońcem. Jako że większość z nich pokrywa najbardziej narażone na jego działanie fragmenty ciała, dzieci mogą dzięki nim uprawiać sport również w okresie, kiedy to słońce najbardziej daje się we znaki.
  • Doskonale izolują ciepło - neopren znany jest ze swoich właściwości izolacyjnych. Powstałe na jego bazie pianki dla dzieci zachowują owe właściwości i pozwalają pociechom bawić się również w chłodniejszej wodzie bez obawy co do wychłodzenia organizmu. Wszystko dlatego, że są w stanie utrzymywać odpowiednią temperaturę ciała, co działa również w przypadku zbyt gorącej wody. Pianki chronią też przed szokiem termicznym, powoli przyzwyczajając ciało do nowej temperatury, w której przychodzi mu się poruszać.
  • Pozwalają na poczucie komfortu i swobody - choć do pływania można wybrać praktycznie dowolną odzież sportową (nie ma w tym żadnych przeciwwskazań), z przyczyn czysto komfortowych najlepszym wyborem jest pianka neoprenowa. Wszystko ze względu na to, że potrafi ona doskonale dopasować się do ciała. Nie przeszkadza zatem, w żaden sposób nie krępuje jego ruchu. Dobrze dobranej nie jest się w stanie nawet poczuć na własnej skórze.
  • Chronią skórę przed negatywnym wpływem wody - prawdą jest, że niedługie kąpiele w wodzie pozytywnie wpływają na skórę i ciało człowieka. Gdy się jednak z nimi przesadzi, każdy wie, czym się to może skończyć. Pianki neoprenowe są w stanie znacząco wydłużyć czas możliwy do spędzenia w wodzie, chroniąc skórę przed jej negatywnym wpływem na nią. Są przy tym przystosowane do dzieci, a zatem biorą pod uwagę to, że mają one znacznie bardziej wrażliwą skórę niż dorośli.

Oczywiście warto mieć na uwadze to, że większość z korzyści płynących z postawienia na dziecięce pianki neoprenowe odczuje się dopiero wtedy, gdy właściwie dobierze się do wzrostu, wagi oraz wymiarów dziecka, ale i do jego płci. Odpowiednie dopasowanie to zatem absolutna podstawa w czerpaniu z nich największych benefitów.

Gdzie zaopatrywać się w dziecięce pianki neoprenowe?

Z uwagi na tak dużą i stale rosnącą popularność dziecięcych pianek neoprenowych, można je kupić w coraz większej ilości miejsc. Nie należy jednak wybierać dowolnego, gdyż nie każde sprzedaje produkty najwyżej jakości. Takiej z kolei w kontekście tak ważnego elementu ubioru dziecka należy oczekiwać. Przede wszystkim należy unikać zakupów tego typu rzeczy w hipermarketach ogólnospożywczych. W miejscach tych bowiem rzadko kiedy patrzy się na jakość produktu. Rzeczywiście, można go zakupić w najniższej cenie - tak naprawdę jednak najczęściej będzie to produkt stosunkowo niskiej jakości. Znacznie lepiej w tym przypadku radzą sobie sklepy specjalistyczne - albo te typowo związane ze sportami wodnymi, albo te radzące sobie po prostu ze sportami jako takimi. W ich przypadku można liczyć na szeroki asortyment, ale i fachową pomoc ze strony ekspertów - pracowników, którzy rzeczywiście znają się na rzeczy.

Świetnym miejscem do zakupów pianek neoprenowych dla dzieci są też sklepy internetowe pokroju Na Fali. Ich zaletą jest zdecydowanie największy wybór (zazwyczaj nie tylko w kontekście pianek), ale też najniższe ceny. Mogą sobie na nie pozwolić - w końcu nie muszą wynajmować drogiego lokalu i inwestować w wielu pracowników stacjonarnych. Postawienie na Internet w kontekście tego typu zakupów jest bardzo rozsądne, bo i pozwala robić je w komfortowych warunkach, o dowolnie przez siebie wybranej porze dnia lub nocy. Zakupy są z kolei dostarczane pod sam dom - bez potrzeby udawania się do sklepu "fizycznie".

Podsumowanie

Dziecięce pianki neoprenowe nie bez powodu cieszą się współcześnie tak dużym zainteresowaniem. Wynika ono przede wszystkim z komfortu ich noszenia, ale i właściwości ułatwiających i uprzyjemniających przebywanie na plaży oraz w wodzie. Zaopatrując się w niej należy jednak pamiętać, by zawsze stawiać na produkty zaufanych marek - koniecznie takie pochodzące z godnych zaufania sklepów. Tylko wtedy bowiem można mieć pewność, że zapewni się swojemu maluchowi zdecydowanie największy komfort z możliwych.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.